| anonim_4396 a întrebat:

Daca o femeie e gravida si ea impreuna cu iubitul fac dragoste vaginal protejat, copilul moare?
Iar daca fac dragoste anal neprotejat/protejat are ceva?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Copilul (adica fatul) se dezvolta din momentul conceperii si pana in momentul nasterii in uterul femeii (a mamei). Uterul este situat in abdomen. Vaginul care este o prelungire inspre exterior a uterului, este separat de aceasta din urma printr-o formatiune denumita col uterin.Cand se face sex, penisul patrunde in femeie doar atat cat permite adancimea/lungimea vaginului, astfel ca este imposibil sa ajunga penisul pana in uter la copilul existent acolo. Femeia insarcinata/gravida poate intretine relatii sexuale fara nici un fel de probleme de sanatate si fara sa fie afectat in vreun mod copilul/fatul pana cam cu 2 saptamani inainte de nastere. S-ar putea ca tu sa fi vazut ceva si anume ca se facea sex in pozitia pe la spate asa numita pozitie "capra" dar aproape sigur nu era un sex anal. Insa daca intr-adevar era vorba de sex anal, atunci chiar ca se poate face acest tip de sex (anal) oricand pana chiar spre ultimele zile de sarcina.In nicio situatie nu este afectata sau periclitata in vreun fel viata fatului/copilului din uter.

| peperonies a răspuns:

Sa faci anal neprotejat e cam de c*cat...