Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2737900intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
25 Aug
SATI 231.630AFISARI
99.947VIZITE
87.407V. UNICI
23 Aprilie 2009
jedi intreaba:

Daca o sa fac prea mult sex o sa ejaculez mai greu? si daca da. care ar fi numarul de contacte sexoale de la care as incepe sa ejaculez tot mai greu? ca nu vreau sa ajung ca celalat care ii ia cate 4 ore sa ejaculezelaughing)

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    23 Aprilie 2009 12:48
    psiholoaga a răspuns:

Esti criminallaughing. Nu o sa trebuiasca sa rupi 3 paturi pentru 'oleaca de sperma', stai calm. Daca acum actul sexual e pe placul amandurora, asta e important. Nu e nevoie sa te abtii de la cele 10 (!) partide de sex zilnic cu gandul ca peste 10 ani vei ejacula greu. Nu se va intampla.

• 18 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 24 Aprilie 2009 01:48
    PsihoSex a răspuns:
    Repet: Trebuie pus accentul pe CALITATEA actului, pe tandrete, comunicare, impartasire, bucuria acestora, si postludiu corespunzator, nu pe nr de contacte, sau ejaculari! Daca nu ai sa tii cont de astea, vei regeta la un moment dat, si-ti vei gasi tot mai greu pe cineva care sa nu le doreasca! Si nu uita sa te - O - protejezi, cu PREZERVATIV! - intotdeauna! + Igiena la maxim!
  • 23 Aprilie 2009 11:37
    psiholoaga a răspuns:
    Experimentand, iti cresti controlul. Nu se intampla ceva fizic care sa duca la o ejaculare mai rapida sau mai tarzie. Daca faci sex zilnic, timp de 10 ani, nu inseamna ca o sa rezisti fara sa ejaculezi 10 ore in continuu. Uneori se intampla mai repede, alteori mai tarziu, in functie de cat esti de excitat. Cand nu faci sex mai multa vreme, te poti excita mai repede si ejacula mai repede. Dar nu e o regula. Incearca sa rasfoiesti tantra yoga, sunt cateva exercitii de facut pentru lungirea preludiului si intarzierea ejacularii.
  • 24 Aprilie 2009 09:43
    want2bMajestic a răspuns:
    Nu ai un termen fix... adica reglarea se face intr-un timp nume si depind d persoana.
  • 23 Aprilie 2009 12:13
    Zoombe3 a răspuns:
    Spui ca nu vrei sa ajungi ca cel caruia ii ia 4 ore sa ejaculeze. Nu inteleg, adica vrei sa fi foarte rapid? in cazul asta inseamna ca nu prea o sa ai succes la femei, tocmai asta e faza, contactul sexual sa dureze cat mai mult, si mai mult de 4 ore oricum nu poti ca ai nevoie de conditie fizica. Cat despre numarul de contacte de la care tu ejaculezi mai greu, nu le poti afla decat tu, experimentand.
  • 24 Aprilie 2009 01:00
    jani a răspuns:
    Dar intai...intreaba_te daca mai traiesti 10 ani... daca vine sfarsitu lumii? daca acum e totul ok...profita la maxim...nu se stie ce aduce ziua de maine
  • 23 Aprilie 2009 12:44
    jedi explică:
    Ma refeream daca acum ejaculez normal [conform excitari si bunei dispozitzi, circa in 15-20 de minute de la inceperea contactului sexoal]. in timp de nu stiu catzi ani o sa ejaculez mai tarziu? adica nu in 15-20 de minute ci in 2 ore? vreau sa zic ca cu timpul devin mai "greu de excitat" sau mai "mosneag"?laughing)). eu acum pot sa zic ca ejaculez ok si pe placul meu si al partenerei. nu stiu cum o sa se schimbe asta si in cat timp si dc. si "psiholoaga" am citit chesti dinalea dar ma pot abtzine super usor si fara sa fi citit. e doar o chestie de minte. te gandesti la altceva si alte chesti. [ca sa o satisfaci indeajuns pe partenera desigur]. intrebarea mea era. daca fac de 10 ori sex pe zi. in 10 ani. o sa ejaculez mai tarziu? adica mai greu? o sami trebuiasca sa rup trei paturi ca sa scot oleaca de sperma? laughing
  • 24 Aprilie 2009 10:03
    jedi explică:
    RE: "PsihoSex". anticonceptionalele nu sunt bune?laughing sau controlul whistling. adica si prezervative dar mai rar ca nu simt nimic cu chestia aia de guma. e ca si cum m`as masturbastraight face. si eu nu am degand sa fac sex cu 10 femei ca sa trebuiasca sa ma protejez de boli. eu fac doar cu a mea care e sanatoasa si mnda o sa mai trecem si pe la un ginecolog sa fim si mai siguri. asa ca. am sa folosesc anticonceptionalele pana o sa vrem sa facem un copil
    big grin
  • 24 Aprilie 2009 01:35
    Raspuns anonim:
    Adecatelea zici ca ai ejacolare pricoce? happy
  • 24 Aprilie 2009 01:41
    Raspuns anonim:
    Pai daca sinteti amindoi fericiti, ce-ti mai faci probleme? A poate vrei sa-ncerci cu trei simultan si nu stii daca faci fata sa le multumesti pe toate rolling on the floor
  • 26 Aprilie 2009 21:27
    Raspuns anonim:
    Din cate stiu prima data este mai intens si baietii ejaculeaza mai repede dar de la a 3 oara deja dureaza mai mult pentru c anul mai este excitat la maxim k prima sau a 2 oara,
  • 27 Februarie 2010 23:46
    Raspuns anonim:
    Da tu cat timp iti ea sa te termini dragule(ejaculezi)

• 2 Martie 2010 18:53
    Raspuns anonim:
    Prietenul meu ejaculeaza dupa 30 de minute aproximativ si il excita la maxim atunci imi ejaculeaza in gura
    si asta il face fericit!
    Traesteti viatawinking Fao de cat ma lulte ori
  • 2 Iunie 2010 17:16
    Raspuns anonim:
    Eu nu am un raspuns pentri jedi dar am o intrebare... daca nu ejaculezi dupa mai multe acte sexuala se intampla ceva?
  • 29 Septembrie 2010 14:20
    Raspuns anonim:
    Doar ai sa fii uscat pe la 40, 50 de ani laughing
  • 4 Noiembrie 2010 13:03
    Raspuns anonim:
    Dupa trei ejaculari o sa vezi ca no sa te mai termini repede
  • 4 Februarie 2011 08:54
    Raspuns anonim:
    Io am facut cu maincata destul si ma simt binewinking
  • 25 Aprilie 2009 21:38
    bidepa a răspuns:
    Deci da intr-adevar daca ai mai multe contacte sexuale unu dupa altul da te termini mai greu.cu cat o faci de mai multe ori cu atat te termini mai greu
  • 6 Martie 2010 13:16
    gigolo1989 a răspuns:
    Da eu fac cu pretenamea sex si sa plange dupa 2 3 ture co dore si nu mai poate ce sa fac sa no mai dora sa fac si eu mai mult sex