| anutza1991 a întrebat:

Daca partenerul meu spre ex a avut sperma pe degete si sa sters si dupa un timp ma atins pana la intrarea in vagin e posibil sa raman si asa insarcinata? multumesc?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Teoretic da, practic riscul e foarte mic. Ar trebui sa respectati si voi reguli minime de igiena: inainte de a te atinge pe organele genitale, mainile se spala cu apa cald si sapun.

| i.love.me a răspuns:

Nu are cum.stai linistita!:*

| Casiana a răspuns:

Oracolul din Delphi, unde esti?whistling

| costymaximus a răspuns:

Spermatozoizii au speranta de viata foarte scurta, asa ca e imposibil, dar este posibil niste infectii, ceva, totusi trebuie putina igiena.

| Denisse_8813 a răspuns:

Nu prea e posibil! Sermatozoizii pot trai in contact cu aerul vreo 5minute parca... Plus ca nu poate fi fecundat ovulul de la intrarea in vagin si trebuie o cantitate mai mare de spermatozoizi pentru a putea unul sa fecundeze, ori daca s-a mai si sters pe maini sansele unei sarcini sunt aproape inexistente...happy

| Rezzo a răspuns:

Du-te la un ginecolog sa-ti faca o consultatie si sa-ti dea un tratament de contraceptie (anticonceptionale), si pe viitor nu-ti vei mai face probleme din orice punct de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai mult noroc să câștigi la loto decât să rămâi gravidă în situația respectivă. Dacă, totuși, rămâi gravidă, ar fi trebuit să-ți fi încercat norocul cu un bilet la 6/49. Sigur câștigai. De două ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dhuamne...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma da numai acolo pune si el mana laughing?