| Andreeaa20 a întrebat:

Am un ciclu regulat de 28 de zile dar luna asta mi-a venit menstruația mai devreme cu 5 zile. În cazul ăsta cum pot calcula perioada fertilă?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acesta nu este UN ciclu de tip REGULAT si in acest caz NU se poate calcula perioada fertila si nici ovulatie.

De azi inainte trebuie sa stii ca ciclul tau este de tip NEREGULAT si nu poti tine nici un calendar sau aplicatie si nici calcula ovulatia sau perioada fertila.
In acest caz, tu trebuie sa folosesti protectie la absolut toate partidele sexuale, pentru a nu ramane gravida.

| Miruna333 a răspuns:

Nu poti. Protejeaza-te, lasa metoda,, calendarului".