| unikat a întrebat:

Daca persoana iubita la care tu tii ca la ochi din cap si nu iti vezi viata fara ea, ar tine si ar iubi pe altcineva, dar ti-ar ascunde lucru acesta de dragul de a nu te face sa suferi, si u poti fi fericit/a doar alaturi de el si la randul lui, fericirea lui sa fie alaturi de alta pers cu care te inseala ce ai face? la- ialsa in pace ca sa fie fericit sau l-ai pastra langa u ca sa fi u fericit/a?

13 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Daca intr-o relatie nu exista fericire si multumire, incredere si fidelitate de ambele parti, atunci acea relatie nu are niciun viitor. Este o vorba care spune ca: "Dragoste cu forta nu se poate!" Deci, cantareste bine lucrurile si vezi daca mai are vreun sens sa continui aceasta prietenie. Nu cred ca-ti face placere sa fii a cincea roata la caruta. Iti vei gasi si tu intr-o zi adevarata jumatate, care sa te respecte, sa te iubeasca si sa te merite. Sa fii iubita!

| VodkaCoca a răspuns:

Intr'o relatie trebuie sa fiti fericiti amandoi nu doar tu s'au doar el, sa fiu in locul tau lash lasa sa plece sa fie fericit si el si mi'as cauta si eu alt baiat care sa ma faca fericita, asa e cand iubesti stiu cum e ca nu iti vezi viata fara ea/el, dar nu poti nici sa stai sa suferi mai mult rau iti faci, asa ca incearca sa vb deschis cu el spune'i ca stii de faza asta si o sa vedeti voi la ce se ajunge dupa, poate e doar impresia ta daca nu ai dovezi. :*

| marsy a răspuns:

L-as lasa in pace eu daca el nu indrazneste. Pn binele meu as renunta! Chiar daca imi va fi foarte greu

mira
| mira a răspuns:

Este o relatie fara perspective.Candva,mai devreme sau mai tarziu se va rupe.Mai bine acum cand vietile pot fi refacute.

| gheorghita a răspuns:

As avea o discutie foarte serioasa cu el si L-as lasa sa plece. Chiar daca e dureros dar cand iubesti te gandesti la fericirea celui de langa tine

| zenaly a răspuns:

De ce zici ca nu ti s-a intamplat tie? Dupa cum te exprimi esti afectata sau pui prea bine intrabarile. Raspunsul este DA. I-am propus sa divortam daca este convins ca ii este mai bine dincolo. A tinut cu dintii de casnicia noastra chiar daca eu nu mai vroiam sa fim impreuna. Ne-am casatorit fara sa-l iubesc dar am ajuns sa-l ador. Se pare ca s-a saturat sa astepte atat si si-a gasit alinare in bratele alteia. Dar fiindca il iubeam ii redam libertatea. Merita pentru toti anii in care eu am iubit pe altul, care a fost tot timpul in mintea mea, sa fie iubit. Dar am aflat cine este cealalta si nu i-am dat satisfactia de a-si bate joc de un barbat care nu merita din nou asa ceva. Cateodata regret ca nu am divortat fiindca am ajuns sa fiu cu cel pe care il iubeam, dar nu pot renunta nici la sot. Asa ca daca il lasi nu stii daca e fericit iar daca il tii nu esti tu fericita. Sau putin de aici putin de dincolo iti construiesti o fericire relativa.

| unikat explică:

Din cate vad, unele persoane au crezut ca mi s-a intamplat mie, dar nu e asa.Am vrut doar sa vad cum ati reactiona si voi in acest sens.

oricum ma bucur sa vad ca multi dintre voi ati spus ca l-ati lasa/a-ti lasa-o sa isi gaseasca fericirea, dar am o alta intrebare pentru voi :a-ti iubit pe cineva mai mult ca pe viata voastra si nu conta nimic alceva si cand spun asta ma refer ca orice s-ar fi intamplat el ar fi fost pe 1 loc? E usor de spus il las/o las daca nu te afli in situatia aceea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Sti ca e o zicala"Daca il iubesti lasa-l sa plece"... Cred ca l-as lasa sa plece, poate pana la urma s-ar intorce la mine, si daca nu se intoarce as fi fericita ca e el fericithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La urma urmei cel mai frumos dar e sa iti vezi persoana iubita fericita, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da foarte multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as suporta sa fie cu altcineva, nu vreau sa-l impart cu nimeni, ori e al meu, ori al persoanei respective

| rockstar_8594 a răspuns:

Inseamna ca uh esti doar o distractzie pentru el/ea, nimic mai mult, si cred, spre binele tau ca are trebuie sa il/o lasi sa plece chiar daca il/o iubesti si o sa vezi ca o sa se intoarca la tine ptk s-a obisnuit/a cu tine, cu personalitatea ta si atunci nici uh sa nu il/o iertzi ptk o sa pici de proasta/prost, sau sa te lasi mai greu cucerit/a si un timp sa nu ii arati afectziunea ta.il/o lasi pe el/ea sa faca primul paswinking

| rockstar_8594 a răspuns:

S-a obisnuitlaughingfara a...am gresitrolling on the floorera tarziu