| ROXANA_5279 a întrebat:

Daca raman insarcinata la 16 ani de buna voie ce i se poate intampla prietenului meu?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune legiuitorul în legea penală!
Pa, pa.

| lplostonyou a răspuns:

Nu se poate intimpla absolut nimic, el va fi felicitat ca te-a insamantat pe tine, iar tu te ve-i pricopsii cu un bebe peste 9 luni, pe care nu o sa-l uiti cat vei traii tu pe lumea asta happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nimic, daca e de comun acord e legal de la 15 ani sau 16, parca s-a mai schimbat...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trăieste ti copilăria, si lasă sexul si sarcina pina cind vei fii pregatita si matură din toate punctele de vedere sa i ti asumi rolul de sotie si de mamă.

| ROXANA_5279 explică:

Eu doar vreau sa stiu.Nu am nevoie de lectii de viata.Multumesc!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ROXANA_5279):

Te-as sfatui sa uiti deoarece probabil este mai indicat nici sa nu stii. Cresterea si educarea unui copil nu este "joaca de copii". Sa cresti mare.

| ROXANA_5279 explică:

Pai ne casatorim.Dar cum se face casatoria asta?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Puscarie laughing

| Emilian65 a răspuns:

Daca va casatoriti nu i se intampla nimic.

| LoveSleep a răspuns:

Tu fă-ți griji de tine.

| Oana92 a răspuns:

Se va trezi din starea de fericire cand va realiza ce inseamna un copil cu adevarat...

| ShaOfHatred a răspuns:

Intre 6-8 ani la zdup. Si el o sa invete ce e ala anal.

| justadream94 a răspuns:

Poate fi destul de rau pedepsit.

Totusi daca esti insarcinata, nu renunta la coplil. Explica situatia si va fi mai bine.

| Krixxus a răspuns:

Vrei "greutate in plus " de la varsta asta?

| armand69 a răspuns:

Daca el e major, nimic, doar un pic de puscarie

| Andrei101010 a răspuns:

Si ce varsta are prietenul tau?

| Dragos2203 a răspuns:

O bataie buna de la tactu