| ladyinredsaunegru a întrebat:

Daca sotul vostru iti cere libertate sa stea in bar cu toti aia care beau si care ii spune ca "viata e frumoasa si sa stea liber" si vine acasa va bate si va trimite acasa de unde ai venit.voi cum procedati? Diseara la ora 23 am trenul spre casa..sa plec sau sa raman?

15 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Pleacaa

| Ririru a răspuns:

Sa pleci.
Cel mai probabil el va regreta, te va vrea inapoi, dar sa nu te intorci!

Tatal meu a cazut in patima bauturii, eu, mama si fratele meu am fost terorizati de mici de clipele cand el venea beat si ne batea, nu suporta injuriile si bataia chiar daca ai copii( desi cred ca n-ai, ti-e mai usor sa pleci).

| baru a răspuns:

Nu sunt in masura sa.ti dau sfaturi dar, ...cu cat mai repede cu atat mai bine.Cu timpul, tot vei pleca.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa-l dracu' pana nu aveti copii. Mai vine prostu' beat si faceti si un copil bolnav toata viata. Boala bauturii nu se prea vindeca si daca te-a batut o data devine obisnuinta. Eu am avut 2 neveste si cu actuala am 20 de ani de la casatorie si n-am lovit-o pe nici una. Nici animalele necuvantatoare nu-si musca partenera de viata. Ala e o rusine pentru omenire.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Iata consecintele maritisului prematur, intelege omul vrea sa fie liber, si cum ii permiti sa te bata? nu ai respect de sine? eu zic sa iti iei catrahusele si sa pleci

| William a răspuns:

Probabil o sa pleci. El isi va cere scuze, tu te vei intoarce la el si o va lua de la capat.

| aida009 a răspuns:

Sa pleci si sa nu te intorci niciodata.

| mihai69 a răspuns:

„... va trimite acasa de unde ai venit.voi cum procedati?"
Păi mai întrebi?!? Ca soție ascultătoare execuți întocmai și pe loc ordinul. Așadar, îți faci bagajul și o tai frumos acasă. Lasă idiotu' liber!

| Fatamuntilor a răspuns:

Da-i acea liberate la care viseza...dar nu oricum!
Divort si impartirea bunurilor dobandite in timpul casatoriei!
Copii aveti?

| ladyinredsaunegru explică (pentru Fatamuntilor):

Nu avem copii

| ladyinredsaunegru explică (pentru Fatamuntilor):

Suntem casatoriti de 7 luni, din care 5 ani de relatie.Nu e prima data cand ma bate dar astazi ma trimite inapoi acasa.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru ladyinredsaunegru):

Banuesc ca esti si foarte tanara.Pleaca acum de sarbatori acasa la parinti!
Intenteza divort.Am inteles ca acum se rezolva simplu. Eventual cere sfatul unui avocat pentru impartirea bunurilor.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Cand pleci, ia si certificatul de casatorie. Precum si orice alte documente.

Odata ce ai ajuns acasa, te linistesti, discuti, si dai divort.

Bataia nu are ce cauta intr-o familie sub nici o forma. Nu iti pierde si restul de viata.

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu stiu de ce mai stai cu un asemenea "barbat". Ala nu merita sa aiba alaturi nici o femeie. Habar nu are ce este aceea o FEMEIE.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Cum as proceda? I-as da niste pumni in gura si apoi as divorta. Un barbat nu se poate numi barbat atunci cand da o femeie. Nu te lasa batjocorita de un nemernic. Lasa-l sa isi traiasca viata cu betivii lui, pentru ca TU meriti ceva mai bun.