| luanaoana99 a întrebat:

Daca sunt cu un baiat de 2 luni si are perceptii mai reale despre iubire gen:nu poti iubii o persoana dupa o luna...nu mi-a spus "te iubesc " nici odata si eu simt sa ii spun dar ma abtin pentru ca cica baiatul trebuie sa ii spuna fetei primul...ce sa fac? eu prin gesturile lui simt ca tine mult la mine.

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Baiatul nu o simte si foloseste o perceptie rationala drept scuza, tehnic, are dreptate, intr-un fel, iubirea poate venii imediat sau poate venii in timp, multi copii tind sa spuna "te iubesc" fara sa stie de fapt cum se simte acest sentiment, a tine la cineva e diferit de a iubi pe cineva, eu zic sa mai astepti sau sa-i spui daca asta simti, dar poate tipul, fire rationala, nu va primii tocmai bine aceste cuvinte.

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Eu l-as aprecia pe baiatul asta destul de mult. E sincer cu tine! Si e mare lucru.
Dar sper ca esti constienta de faptul ca relatiile sexuale trebuie sa vina dupa multe "te iubesc". Iti spun asta ca sa nu cazi in vreo capcana de genul "Daca o facem, poate sentimentele o sa devina mai profunde si o sa ajung sa te iubesc.".

| RAY a răspuns:

E o posibilitate sa simti iubire si dupa cateva zile e o posibilitate, nu putem fi siguri de timp/durata sa apara iubirea, mai bine sasi arate decat sasi spuna

| marinelamarin a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa i spui TE IUBESC! spune-i ce simti tu, nu scrie nicaieri ca baiatul trebuie sa spuna primul. daca il iubesti de ce sa nu-i spui? funda?

| AndyAlex533 a răspuns:

Iubirea vine de la sine, cînd simte!
Dar, să nu te aştepti la 2 luni, dacă spune asta la 2 luni va fi ca o joacă.
Dacă te-am ajutat nu ezita să dai o fundă!