| JetBlueJet a întrebat:

Daca te dezvirginezi dupa varsta de 18 ani mai esti "obligat"(nu este nimeni obligat sa spuna, doar ca nu am gasit un alt cuvant :3) sa le spui parintilor de "incident"?
whistling

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa le spui asta parintilor.Indiferent de varsta.

| Drolja a răspuns:

Dacă părinții mei au fost vreodată curioși de vre-una din dezvirginările mele, tot ce ar fi trebuit să facă e să îmi spună.

Răspunsul meu ar fi putut veni în diverse forme: jpeg, png, gif sau xhmaster.

| RAY a răspuns:

Personal cred ca trebuie sa ai o comunicare buna cu parinti tai indiferent de varsta, a face sex e ceva care e bine sa comunci cu mama ta ea poate sa te inteleaga cel mai bine plus ca mama trebuie sasi fie cea mai buna prietena parerea mea

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti sa nu le spui. De ce le-ai spune...

| JetBlueJet explică (pentru DoarBogdan):

Nu stiu, intrebam si eu.
*Da nici eu nu inteleg de ce parintii vor sa stie.

| DoarBogdan a răspuns (pentru JetBlueJet):

Parintii. Ce sa faci laughing

| Emilian65 a răspuns:

Este bine sa le spui despre incident ca sa stie si ei ce podoaba au in casa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Teoretic NU
Daca relatia ta cu parintii este una buna, daca ai incredere totala in ei le poti spune.Asta daca si parintii stiu de relatie, si oricum parintii se pot astepta la acest moment.
Oricand te poti trezi cu surprize o sarcina de exemplu si nu e bine ca ei sa fie luati prin surpridere.
Pana la urma suntem copiii parintilor nostri atata timp cat ei sunt in viata!

| OldSoul a răspuns:

Faci ce vrei, oricum eu unul nu vad rostul de a le spune.

| RainmakerX a răspuns:

laughing Pai si daca ai face-o pe la 17 *sa zicem* te-ai duce direct la parinti ca sa te lauzi? =]]

Le spui doar daca vrei... It's not a big deal. Nu e ca si cum parintii ti-ar da virginitatea inapoi laughing

Ps: Ai facut prostioare? :'>

| JetBlueJet explică (pentru RainmakerX):

NU
*Ma gandeam doar.
Tu ai facut ceva? smug

| RainmakerX a răspuns (pentru JetBlueJet):

Ceva adica sex sau daca am facut ceva de Paste? laughing

| JetBlueJet explică (pentru RainmakerX):

Ambele

| RainmakerX a răspuns (pentru JetBlueJet):

Desigur, in Sfanta noapte a invierii stam sa ne... laughing Unde ne crezi?winking

| JetBlueJet explică (pentru RainmakerX):

Ma gandeam si eu...Ca daca tot erai prin Bucuresti poate ai vazut vreo caprioara rolling on the floor smug
Acum esti acasa nu? =)

| RainmakerX a răspuns (pentru JetBlueJet):

Da,sunt acasa laughing
Nu am vazut caprioare... doar iezi sad

| JetBlueJet explică (pentru RainmakerX):

Stai asa... Ca nu stiu ce sa inteleg
Ai vazut doar baieti sau te referi la mancare?

| RainmakerX a răspuns (pentru JetBlueJet):

Mancare omg! laughing

| JetBlueJet explică (pentru RainmakerX):

Ieri eram beata rolling on the floor
Poate mi-a mai ramas alcool...
*Imi "omoram" un coleg cu mesajele, si cand le reciteam de plictiseala azi, ma prapadeam de ras
*Sa-mi zici cum a fost acolo... smug

| RainmakerX a răspuns (pentru JetBlueJet):

Aham, hai pe facebook laughing

| Oana92 a răspuns:

De ce le-ai spune parintilor? Sunt de acord cu faptul ca intre parinti si copii ar trebui sa existe o relatie apropiata, bazata pe incredere, dar cred ca sunt anumite lucruri ce nu trebuie impartasite.

| ShaOfHatred a răspuns:

Sunt sigur ca intrebarea ta e pusa din pura curiozitate.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Depinde de relația pe care o ai tu cu părinti tai. Se poate ca la 16 ani să fie decacord cu deciziile tale și să te susțină pentru că tu ai demonstrat că ești destul de matură pentru a iți asuma responsabilitatea deciziilor tale sau se poate ca la 20 de ani să ai încă o relație în care să te justifici pentru fiecare băiat pe care îl ți de manutanța. Depinde doar de tine!

| so0unDy a răspuns:

Nu, nu are rost tinand cont ca deja ai voie.

| so0unDy a răspuns:

Te-au intrebat sau ce? Zi-le nu sau poti sa le zici asa cum este. Ai 18 ani ce ***...

| JetBlueJet explică (pentru so0unDy):

Am 17.
*N-am facut nimic.(daca intelegi la ce ma refer)
Ma gandeam doar daca dupa 18 ani trebuie' sa le mai zici.