| titicristina21 a întrebat:

Daca te masturbezi te dezvirginezi? Asa am auzit, dar nu cred!

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca folosesti o banana, castravete sau vibrator mai mare, poti rupe himenul. Dar la fete in special, ar trebui sa ajunga stimularea zonei vulvare si in special a clitorisului, pana apare si un prieten cu care sa incepi sa faci Petting intai. Asa poti avea si placeri si orgasm si pastrezi si virginitatea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea unei fete nu se pierde prin practicarea masturbarii. Virginitatea se pierde doar in momentul in care organul sexual barbatesc penetreaza vaginul feminin. Poti sa te masturbezi o viata intreaga si totusi de fapt vei ramane virgina. Spor la "distractie". big grin

| mihai69 a răspuns:

De dezvirginat nu ai cum. Dar (dacă ești fată) te poți deflora în cazul că te masturbezi prin introducerea în vagin a degetelor sau a unor obiecte. Unii consideră că absența himenului e echivalentă cu pierderea virginității - dar nu e chiar așa.
Virginitatea o pierzi când te lași pătrunsă de un penis pentru prima oară.
Iar dacă ai cumva probleme totuși în ceea ce privește integritatea himenului, masturbează-te doar „la exterior" - prin mângâierea labiilor și (mai ales) a clitorisului. De fapt, cea mai mare plăcere de la acesta provine.
Spor la treabă!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te dezvirginezi doar la un contact sexual cu o persoana de sex opus.

| Emilian65 a răspuns:

Masturbarea la fete nu poate sa te duca la dezvirginare. Dezvirginarea, la fete, se face in urma unui act sexual vaginal cu un baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Doar daca te bate gandul sa te culci cu vreun baiat sau sa-ti introduci un vibrator in vagin. happy

| AlbertG a răspuns:

Nu mai te masturba, ca-ti cad *******.