| RAY a întrebat:

Dar de ce ne atrage fundul la femei? Sexul anal nu ajuta la reproducerea speciei, e oare doar un trend?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Ne atrage fundul, nu anusul; ne excita forma, dimensiunea, consistenta muschilor fesieri. De ce muschii fesieri? Care a fost presiunea evolutiva, care a recompensat atractia sexuala fata de fund? Modul de vanatoare al omului se baza pe urmarirea vanatului pana la epuizarea acestuia. Grupul de oameni vedea o turma de gazele, si pornea in urmarirea ei. Gazelele dispareau imediat dincolo de orizont, dar nu-i bai. Cu creierul lor superior, stramosii nostri citeau urmele (citirea si interpretarea urmelor este, se pare, la originea inteligentei speculative a omului modern) si porneau dupa gazele, din cand in cand le mai vedeau, si pana la urma le gaseau epuizate, si le vanau, caci omul are cea mai mare anduranta dintre mamiferele terestre, iar pentru asta, esentiali sunt muschii fesieri. O femeie cu fesieri mari, are aceasta trasatura genetica, iti face copii cu fesieri mari, vanatori care nu mor de foame. Degeaba te-ar excita pielea ei alba; pielea nu iti da rezistenta la fuga si mers.

| Mosotti a răspuns (pentru minrest):

Are leg cu ceva fantezii, n-are nici o treaba cu specia, si cand o bagi intre sani e o pura fantezie, si in anus, si intre pulpe, si asa mai departe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Crezi într-un fel de memorie genetică?

| RAY explică (pentru Mosotti):

Parea cat de cat rational

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai da. Nu totul are treaba cu specia, nici asa, mai avem si chestii pe langa.
De ex nici clitorisul nu-si are sensul din punct de vedere al speciei, nu ajuta la nimic, insa exista pentru placere.

35 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ne atrage pentru ca ne place sa dam palme si sa stragem cu mana fundul

| RAY explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Dar de ce?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru RAY):

Ni se scoala si ne excitam

| RoCkKiD a răspuns:

Grasimea de pe fund si solduri e un semna ca femeia are rezerve sa duca o sarcina la bun sfarsit deci e un partener dezirabil.

| Drimmero a răspuns:

E normal sa te atraga formele la o femeie, e placut estetic. Nu e vorba neaparat ca vrei sa i-o tragi acolo, se activeaza instinctul animalic barbatesc

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dar nu are sens reproductiv

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ce legatura are una cu alta?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Mann eu vb de evolutie, dar minrest are creier si il foloseste

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tu esti definitia perfecta a bipolaritatii. Te rog eu, fa-ti operatie de schimbare de sex, numai pui sa nu faci.

| RAY explică (pentru Drimmero):

rolling on the floorrolling on the floor deci astia din lgbt sunt bibolari rolling on the floorrolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Iar ai avut o logica de invidiat. Or fi si in lgbt oameni bipolari, e imposibil sa nu, dar tu esti bipolar din cu totul alte motive

| RAY explică (pentru Drimmero):

Macar astia bibolari au momente de fericire, in schimb uni nu au deloc si dau in depresie

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tu esti depresiv de cand te stiu

| RAY explică (pentru Drimmero):

Eu sunt nihilist

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Poate eventual autist, tot in ''ist'' se termina ))

| RAY explică (pentru Drimmero):

Vezi de ce nu ne viziteaza extratereștri?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Incep sa cred tot mai mult ca i-ai intalnit si ati avut dialog, saracii s-au straduit sa-ti vorbeasca romaneste dar ghinionul lor a fost ca n-aveau translator, tot oameni sunt si ei...

| RAY explică (pentru Drimmero):

Vorbeam in deutsche

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai in primul rand, acea atractie pentru fund nu face referire strict la sexul anal. Pur si simplu este o atractie pentru asta, fara alte conotatii.

Iar la a doua intrebare, da... posibil sa ai dreptate, este o "moda" probabil, in care multi baieti vor asta doar pentru ca au auzit de asta sau au vazut asta prin filme, fara sa ofere o placere mai mare sau ceva.
Si nici nu este vorba de reproducerea speciei.

Numai bine! ^^

| Mosotti a răspuns:

E o fantezie pur si simplu, mintea umana mai are si fantezii si altele decat doar aia cu specia. Unii o baga acolo, altii se freaca de fund pur si simplu, altii intre pulpe, intre sani, tot care n-are treaba cu specia.

| LoveSleep a răspuns:

Minrest abereaza ca de obicei.

Ce considera oamenii atractiv la femei s-a tot schimbat timp de mii de ani.
Idealul de frumusete de pe la 1400 - 1700 din perioada renașterii era forme pline, sâni mari, talie mare şi şolduri late. Pe scurt, grase.

Peste vreo 300 de ani, probabil o sa ne plictisim de fund si sani si o sa ne placa femeile cu cearcăne și picioare scurte.

Deci, noi nu avem o parere proprie. Ne place ce le place tuturor, ne place ce societatea considera frumos.

| Apokales a răspuns:

Am raspunsul. laughing Prima data cand femeia incepe sa puna considerabil grasime pe corp, ea incepe s-o puna pe fund. Asta insemnand ca are destule resurse/energie pentru a duce o sarcina, deci este o consecinta a evolutiei speciei. Sani pentru hranirea bebelusului, fundul mare reprezinta faptul ca are energie si simetria corpului reprezinta faptul ca nu sufera de vreo boala. D-asta toate aceste 3 elemente ne atrag si asigura continuitate speciei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că e moale și pufos.
Eu nu vreau anal, vrea sa bag nasul acolo când văd un fund mare.

| Jus7t a răspuns:

Deci tu când te uiți la fundul ei te gândești că i-ai da-o acolo?

O explicație ar fi că oamenii se uită la prea mult p0rn și li se modifică ideile, gusturile ce țin de sex.

| RAY explică (pentru Jus7t):

Eu am facut un mini experiment si am vazut ca am orgasm mai puternic cand ii vad fundul vs vagin, desigur ca as prefera vaginul

| UnDiavol a răspuns (pentru Jus7t):

Respect lăsai nu știe ce este inima și sufletul te scoli de geba sale dai minte iei deja știe totul se și vede

| nyoentox2002 a răspuns:

Ba tu ai aparut pe tiktoklaughing)la un baiat, gen a reactionat la intrebarea asta?

| bogdanmanevra a răspuns:

Ramane un mister

| RAY explică (pentru bogdanmanevra):

Nu, evolutia explica totul

| JojelJelosu a răspuns:

Povestea este in felul urmator:
Adam a gresit gaura Evei, motiv pentru care noi ii suntem urmasi pacatuitori.