| SophieDavidescu a întrebat:

Dau fundita celui care ma sfatuieste cel mai bine si ar fi bine pentru mine.Am un prieten de 1 an si jumatate sentimentele sunt reciproce il iubesc ma iubeste.Anul trecut m-am despartit de el dintr-o cearta prosteasca, de la un joc in care a sarutat o fata iar un prieten a bagat strambe ca de fapt el e impreuna cu tipa respectiva si m-am simtit prost rau. Apoi prietenul lui cel mai bun mi-a spus ca ma place mult si ca ar vrea sa fiu impreuna cu el.Eu am acceptat ca am vrut sa-l uit si pe prietenul meu dar degeaba ca nu am putut. Dar au trecut 2 luni fara sa vorbim si in aceeasi zi ne-am dat msje chiar in acelasi moment ca nu m-ai vrem sa fim singuri si ne-am impacat iar pe cel mai bun prieten al lui l-am lasat si i-am explicat.Eu de prietenul meu m-am despartit de 3 ori dar tot din prosti din astea. dar reveneam din nou la ceea ce am fost. el inainthe era cam indiferent iar eu nu. dar cu timpul nu a mai fost asa iar acum eu nu il mai iubesc ca inainte iar el acum ar face orice pentru mine. dar eu inca il mai iubesc dar nu chiar asa de mult.si de cand am inceput de acum o luna sa vorbesc mereu cu prietenul lui imi cam place. Iar acum sunt prea confuza. ce sa fac? Raman cu prietenul meu, dar nu m-ai tin la el ca inainte oare din cauza prietenului lui cel mai bun? Mi-a spus ca nici cand vom fi despartiti nu i-ar convenii sa ma vada cu prietenului lui cel mai bun...Acum o jumatate de an ei s-au certat din cauza mea. dar cred ca a fost vina measadHelp mestraight face ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| cameleonii a răspuns:

Foarte incurcata treaba asta! wow, nici nu stiu de unde sa inceplaughing
Ar trebui sa fi cu cel pe care il iubesti cel mai mult! Daca iti place mai mult de prietenul lui cum am inteles eu din ce ai povestit tu, atunci ar trebui sa fi cu si sa uiti de celalalt care probabil daca inainte nu prea zici ca te iubea asa mult, acum probabil ar face orice pentru. tine doar ca sa-i demonstreze celuilalt ca e mai bun ca el. E o chestie interesanta pentru ca doi baieti se bat pe tinewinking
Si probabil ca nu iti mai place asa de mult de cel cu care esti acum din cauza celuilalt cum zici tu.Pentru ca ti se pare mai simpatic celalalt acum.Si mie mi s-a intamplat chestia asta, imi placea de cineva si apoi mi-a devenit mai simpatic altcineva si pana la urma n-am ramas cu nici unul.Si acum stiu ce sa fac daca mi se mai intampla asta.Asa ca sper ca ai inteles ce te-am sfatuit eu. Du-te si fi fericita cu cel pe care il iubeste cel mai mult.Bafta!
Bafta! funda? te rooog:*:*

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

La inceput, relatia voastra nu era prea bine consolidata. Din aceasta cauza, la orice adiere de vant, se clatina. Problema e ca, la inceput l-ai iubit tu mai mult, iar acum, dupa mai multe incercari, te iubeste el mai mult. Consider ca cel de-al treilea personaj, e un personaj periculos relatiei, pentru ca nu e sincer. El te poate iubi fff mult, dar poate fi si atat de prefacut incat sa doreasca destramarea relatiei sau sa-i faca rau prietenului tau. Eu zic asa: " ce-i intai, pe urma nu-i" sau mai bine " nu dadea vrabia din mana pe cioara de pe gard!" Si nu uita, dupa mai multe incercari, dragostea se consolideaza, si poate fi mai frumoasa.

| Alisa a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa vorbesti cu prietenul tau sincer si sa ii spui ca vrei sa fi singura una sau doua saptamani. Asta asa pentru tine ca sa iti pui in ordine gandurile si sentimentele. Dar in acest timp sa nu luati legatura unul cu altul si sa vezi ce simti tu de fapt, poate iti va fi dor de el, ii vei simti lipsa si vei vedea ca viata ta nu e la fel fara el. Dar chiar si asa, nu ar fi corect ca tu sa fi cu cel mai bun prieten al lui daca chiar nu il mai iubesti pe prietenul tau.
Bafta!

| clauss a răspuns:

Complicata poveste, ia rupete tu de amandoi o perioada sa ti pui gandurile in ordine si dupa aceea vezi pe cine iubesti, cine te iubeste

| Alex0194 a răspuns:

Pai normal ca nu i-ar conveni sa te vada cu prietenul cel mai bun... tie ti-ar placea sa fi in situatia lui, ma-ntreb? Eu unu zic sa ramai la el daca totul e ok si va intelegi bine. Si nu va mai despartiti din aiureli, daca vezi ca te iubeste cu adevarat si tu il iubesti are vreun rost sa va despartiti din copilareli?

| MissSmile a răspuns:

Cere-i prietenului tau o pauza, eviti sa te vezi cu amandoi o perioada, si vezi pe urma cui ii duci dorul mai mult. Pe urma decizi!
Bafta!happy

| onlymeme a răspuns:

Aualeu ce incalceala...
si ca sa scapi de aici odata pentru totdeauna uite solutia...
desparte-te de prietenul tau ca dragoste cu sila nu merge, si niciodata sa nu iesi cu cei din jurul lui, prietenii lui, ca doar ti-a spus si el clar ca nu i'ar conveni sa te vada cu amicul lui(e si normal).
si decat ca aceasta relatie cu amicu lui sa duca la scandal si batai etc. mai bine fa o pauza, sau pur si simplu iesi cu cineva nou, nu un baiat care sa fac parte din cercul de prieteni al iubitului taustraight face
ca din cate ai dat de inteles, ar fi neplacut...
baftawave

| alexalex_4604 a răspuns:

Simt ca u esti cea care are putere de decizie si ca est o femeie cu caracter puternic deci u vei decide care iti place mai mult si cu care vrei sa stai happy