| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita...sunt foarte trista pentru.ca prietenul meu marti seara m-a sunat si a tipat la mine ca a crezut ca l-am mintit cu ceva si nu l-am mintit si in plus s-a suparat ca nu i-am zis ca am vb cu un baiat la tel, dar nu aveam treaba cu el, in fine.Si...a tipat la mine, a zis ca mai bine o terminam ca s-a saturat de minciunile mele, a vorbit aiurea cu mine apoi mi-a inkis in fata.Si ne-am desp. el nu poate sta prea mult fara mine, chiar azi m-a sunat ca vr sa ne vd si sigur vr sa isi ceara iertare si sa ne impacam ca a mai facut odata la fel, l-am iertat dar acum nu st ce sa fac. S-a luat aiurea de mine.SI nu st daca merita sa il mai iert dupa ce ca a vb urat cu mine, mai ales eu fiind nevinovata, el era beat mi-am dat seama dupa cum vb.Am fost impreuna 7 luni, eu am 17 ani, el 22 si daca are vreo importanta mi-am inceput viata sexuala cu e;, stiu ca ma iubeste ca mi-a aratat dar acele vorbe nu le pot scoate din minte, am avut o relatie super, dar nu st oare sa il iert?

Răspuns Câştigător
| Karamel a răspuns:

Daca il iubesti eu zic sa porti o convorbire serioasa cu el...sa-si ceara scuze pentru jigniri si daca nu se schimba... poti sa-l lasi linistita!

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

El se crede proprietarul tau sau ce?!

Vorbeste clar cu el ca nu-ti mai convine sa bea si sa suporti tu consecintele!

Totul e sa il convingi sa lase bautura; daca nici asta nu ii reuseste, apoi nu prea mai ai ce-i face pentru ca e clar ca toate jignirile pornesc de acolo...

Ai grija de tine si gandeste-te la discutia serioasa pe care o veti purta!

| Zenithf a răspuns:

Bautor, gelos, oare ce alte metehne o mai fi avand baiatul asta? thinking
Eu zic sa stai pana le afli pe toate. laughing
Scuza-ma, nu vreau sa fac haz de supararea ta, doar am vrut sa accentuez ceva. Gelozia fara motiv este un lucru rau. Betia este un lucru rau. Vrei sa-ti amaresti viata in continuare sau crezi ca ai vazut destule pana acum?

| Damian a răspuns:

Este o fire geloasa si dupa cate vad nu prea are incredere in tine, dar totusi tu esti fetita lui si fara tine nu traieste, aici depinde de tine cate o sa mai inghiti tu, ca la un moment dat, o sa faca si altceva, nu numai vorbe si o sa doara mai tare, asa incepe sfarsitul, sigur se va mai intampla

| aangelia a răspuns:

Poate si tu ai gresit, dar trebuia sa-ti vorbeasca frumos, sa te intrebe mai intai care-i treaba. Apoi, e cam mare varsta dintre voi, poate nu e chiar potrivit pentru tine. Ar trebui sa te gandesti la ce ai putea gasi in viitor, ca nu au murit baietii si poate iti gasesti omul perfect pentru tine.
Este alegerea ta, dar cred ca i-a parut rau ca a tipat la tine si a vrut sa va revedeti. Gandeste-te! :*

| SophieDavidescu a răspuns:

Pai toti sunt asa la bauturawinkingnu ai cum sa i schimbi.se intampla tuturor fetelorwinkingdar daca tu numai suporti jignirile lui ai tot drumul inainte. o sa vada el ce a pierdut

| Alëxa_9778 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii impui unele lucruri daca vrei sa nu mai faca asa. Ii spui daca vrei sa mai fim impreuna renunti la [ce te deranjeaza pe tine ] apoi ii spui si ce iti place la el sa nu simta ca are prea multe defecte, ii aduci aminte ca si tu il iubesti, dar ai nevoie ca el sa renunte la lucrurile care te deranjeaza [bautura poate fi un "defect " ai putea sa ii impui sa nu mai bea in exces], arata`i ca ai inceredere in el si ca nu il minti spunandu`i ce ai facut in fiecare zi cu cine ai vorbit si de ce, va simti foarte multa siguranta din partea ta si asta il va face sa renunte la lucrurile care tie iti displac la el.

Sftatul meu este sa il ierti, dar daca nu reuseste sa se schimbe pentru tine eu nu i`as mai da a 2 a sansa.

Sper ca ti-am fost de ajutor. Ma numesc Alexa si am doar 14 ani, dar eu personal asa procedez cu prietenul meuhappy

SuCceSs!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era beau cu siguranta trebuie sal ierti imi ales ca tiai incepu viata sexula cu elwinking