| ShineMe a întrebat:

Dc fata cu care ma intelegeam cel mai bine, vorbeam cel mai mult ne distram impreuna, mergeam la suc la film fara probleme stateam ba la mine ba la ea ne uitam al tv sau la un film la calculator, mergea totul perfect.Acum ma tot evita, gaseste scuze, o invit la un suc la film la mine ceva dar gaseste scuze mereu, e atat de aiurea deci ne-am inteles foarte bine timp de 5 luni si de acum nu stiu ce e cu ea.Nu am facut absolut nimicsa o supar consider eu nu am jignit-o in vreun fel nimic, brusc s-a schimbat. Ce pot face sa indrept asta?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

S-ar prea putea ca respectiva domnisoara sa se fi indragostit de dumneatalaughingSi nu prea are curajul sa iti spuna si nici nu stie cum sa se comporte cu noile sentimente asa ca te evita.Mai bine ai vorbi cu ea si ai lamuri situatiabig grin

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

@Shine. Felicitarile mele! Sper sa fiti fericiti impreuna!

| Razvan a răspuns:

@Shine.Pai e normal. Dureaza pana va veti obisnui amandoi in noua postura. Dar daca tu tii la ea si o respecti si ea face la fel nu are cum sa nu mearga. E prea devreme ca sa vorbim despre iubire insa cine stie? S-ar putea sa mearga.Ai incredere in tine si in ea.Viata e mai frumoasa in doihee hee
Succes!

| Razvan a răspuns:

@Shine.Pai daca tii mult la ea cum se face ca nu ai facut tu primul pas? Sau nu erai sigur ca o sa iti raspunda la sentimente?

| ShineMe explică:

Posibil. Oricum multumesc.Am facut pasul cel mare si acum suntem impreuna.Multumesc de sfat

| ShineMe explică:

@onutzu Mersi. Dar nu stiu.Imi placea foarte mult dar parca acum e altfel. Dar sper sa ma obisnuiesc cu gandu ca sunt cu respectiva.Toti imi ziceau ca nu ma place si ca nu stiu ce dar vad ca a mers. Sper sa mearga bine.

| ShineMe explică:

Tin la ea. O iubesc.De mult imi place fata.Nu pentru felu in care arata.Imi place pentru tot. Dar ma simt penibil.Trece.

| ShineMe explică:

Nu eram sigur.Am inceput sa ma obisnuiesc cu ea. Oricum iti multumesc mult de sfaturi. O zi buna si succes

| stweety10 a răspuns:

Sau s`ar putea sa se fi plictisit de tine...

| ffy a răspuns:

Depinde ce ai inteles tu prin aceea prietenie si ce a inteles ea pentru ca e posibil ca fiecare din voi sa va doriti mai mult de o simpla amicitie si poate tu ai ramas dezamajit de ce nu ar face primul pas daca ne intelegem asa de bine si invers. cel mai corect ar fi sa vorbiti ca sa stii si tu ce sa faci ca asa ...si nu incerca a2a oara daca vezi ca nu vrea o relatie pet ca s-ar putea s-o superi si mai tare si e pacat sa pierzi un bun camarad din cauze unei gafe nevinovate

| aberu a răspuns:

Onutzu are dreptate, sau a intilnit pe altcineva care o mai si atinge, ceea ce tu ai omis. bummer

| vaiviable a răspuns:

Nimic. S-a plictisit.Incearca sa vorbesti cu ea pe shleau... ceva in gen,, ce s-a intamplat''daca si atunci o ia pe ocolite zi-i pa si cale batuta.