| paramore a întrebat:

Dc oare parintii nu isi inteleg copii? ref la persoanele pe care si le aleg...eu d ex stau cu baiatul asta d aprx 2ani, dar taica-miu nici acum nu e de acordsadsi doar am 18ani, ce naiba! si nu e ca e baiat rau, ca doar pn sa stau cu el tata mi-l recomanda.na,dk mai inteleg eu ceva

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, parintii vor mereu tot ce e mai bun pentru noi.Insa,uneori exagereaza, dar asta doar pentru ca ne iubesc si ne vor doar binele! Tatii intotdeauna au avut au si vor avea mereu probleme cu alesii fetelor lor, deoarece vor sa le protejeze.Crede-ma ca el te intelege, insa nu vrea sa auda de faptul ca tu ai putea pleca, l-ai putea parasi si nu te-ai mai intoarce prea curand la el.Ar trebui sa discuti cu el si sa-i mai acorzi putin timp sa se mai gandeasca. Oricum, daca zici ca esti majora, e alegerea ta daca vrei sa ramai sau nu cu baiatul acela. Daca nu se razgandeste, explica-i din nou situatia si convinge-l!
Mult Succes!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, mereu parintii vor binele copiilor si uneori ei mai gresesc si judeca gresit persoana de langa copilul lor, asta nu e ca ar avea ceva neaparat cu acea persoana dar au teama sa nu sufere copilul lor; poate are el motivele lui, discuta cu el serios si intreaba-l concret ce anume nu ii place la el, sa sustina parerea cu argumente nu doar asa sa spun simplu:nu imi place! Nu se face asa, esti majora deja si oricum din moment ce esti cu el de 2 ani, inseamna ca aveti o relatie serioasa si nu tii cont de ce spune tatal tau, bravo tie ca nu ai renuntat la el;
SA sti ca e bine sa nu lasi pe nimeni sa te desparta de pers. iubita, fie ca e tata, mama, amicul, etc... tu sti mai bine cum e prietenul tau, il cunosti, va iubiti, orice ar spune altii nu tine cont.Bine,trebuie sa ti cont de parerea tatalui tau dar are motive sa nu il accepte? CA daca are atunci e de inteles, dar daca nu i -a gresit lui sau tie cu nimic atunci nu vad de ce s-ar impotrivit.
Tu poti fi o punte de legatura intre cei 2, amandoi te iubesc, el ca iubit, celalalt ca tata, asa ca pentru fericirea ta ma gandesc ca ai putea sa faci cumva sa se inteleaga sa vada si tatal tau ce fel de baiat e perechea ta.Ai grija de tine si indiferent de ce iti spune tatal tau, daca nu are motive clare pentru care sa nu il accepte, atunci lasa-l pe tatal tau sa zica ce vrea.
Iubirea dintre voi e cea care conteaza cu adevarat!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părinții vor să-și protejeze copii nu că nu-i înțeleg.
Pa, pa.

| paramore explică:

Pentru ancutzzzza10happycrede-ma ca dk era posibil sa il conving il convingeam d mult, dar e un tip d pers care numai ce zice el e bine...si ma enerveaza! eu oriqm raman cu prietenul meu, nu ma iau dupa nimeni pentru ca sunt sigura d ce simt pentru el si d ce simte el pentru mine, oriqm din cauza asta ne facem planuri sa ne mutam impreuna, asa ca pn la urma cine nu e d acord o sa fie...

| paramore explică:

Ms pentru rs monyk16, am incercat sa vb cu el dar nu intelege, ba chiar mi-a facut multe faze aiurea, mi-a luat tel, mi-a interzis sa ies, si altele...si nu are un motiv concret, d asta mi-e ciudasadpoate pentru faptul ca vd ca avem d gand ceva serios? dar dk eram dinaia care schimba baietii ca p sosete i-ar fi plaqt? din cauza asta am fost si despartiti timp d 6luni, am suferit mult amandoi si nu mai vrem sa trecem prin ce am treqtsadacum tatal meu nu stie nimic, mai bine asa, sau poate banuieste dar vad ca nu zice nimicthinking

| puiuc a răspuns:

Parinti vor ei ce e mai bine dar in unele cazuri mai si gresesc pentru ca ei zic ca is trecuti prin viata si asa mai departe dar ei nu stiu ce simtiti unul fata de celalalt eu zic ca cel mai bine sa va intelegeti voi mai intai si dupa aia sa incercati impreuna sa ii faceti pe parinti vostri sa inteleaga ce simtiti voi nu cred ca o sa renunte la voi daca chiar va casatoriti.