| anonim_4396 a întrebat:

Dc trebuie sa iti pastrezi virginitatea pana in noaptea nuntii?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu mai trebuie!

21 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Sa fim seriosi.cine mai asteapta in ziua de azi pana atunci?laughing asta era pe vremuri, acum nu trebuie sa mai astepti pana atunci

assiris
| assiris a răspuns:

Pentru ca mirele, viitorul tau sot sa nu te intrebe mirat: - Parca a mai trecut cineva pe aici?!?!?
Pentru a nu avea termen de comparatie: Ălalalt era mai bun ca tine, care nu stiu cum va fi primit.
Pentru a nu-ti spune: Mai bine era cu celalalt...
Pentru cacel pe care il doresti toata viata sa nu te intrebe intr-o zi: Citi au fost inaintea mea?

| Linda a răspuns:

Pentru ca atunci noaptea nuntii va fi extraordinara.
Fiecarui baiat caruia i te daruiesti, ii dai o parte din tine. Si nu mai poti iubi cu toata fiinta si intreaga pasiune si simtire pe cel cu care te casatoresti.
Nu e sigur ca cel care experiementezi ca e cel mai bun ca partener sexual va si dori sa se casatoreasca cu tine si poate atunci nu vei mai putea fi deplin fericita cu viitorul tau sot.
Deci potrivirea se va realiza super bine daca nu veti avea termen de comparatie. Eu am o relatie super din punct de vedere sexual si nu am probat inainte.
Desi am fost prietena cu vreo 10 tipi, eu de pilda am avut ca principiu nici sa nu-i sarut, si asa a fost. L-am sarutat doar pe actualul meu sot. Desi cu ceilalti in principal am discutat, povestit s-a intamplat sa aflu ca pentru unii prieteni din trecut si acum e dureros sa se interesecteze cu mine din cauza amintirii acelei perioade

carla
| carla a răspuns:

Glumesti?

| mariazet45 a răspuns:

Nimic nu trebuie, conteaza doar ce iti doresti tu. Marturisesc ca aici e vb si de putin noroc pentru ca fiecare la prima relatie ceea ce isi doreste e sa fie si ultima dar ceva nu merge si lucrurile se schimba. Nu e vb de a pastra ceva pentru noapte nuntii, e vb ca daca ceva nu merge sa existe poasibilitatea sa renunti la acea relatie fara sa ai prea multe probleme in aceasta problema. Dar pentru ca tot mai multi tineri acest lucru nu s-a mai facut o prioritate din prima dragoste. Dar e tare frumos sa fie asa si sa stii ca chiar merita sa astepti. Nu e nici o nenorocire daca nu e asa. succes

| cami_6226 a răspuns:

Dar nu trebuie, nu este obligatoriu.asta doar daca vrei u, dar exista sansa sa nu va intelegeti la pat.eu am ajuns la concluzia ca ar fi mai bine sa stai in casa cu persoana cu care doresti sa te casatoresti, asa il vei cunoaste mai bine si nu ai surprize

| pas a răspuns:

Felicitari pentru miha2010, sunt de partea ta! Este o traditie tainica si cu multa spiritualitate, nu doar in poporul roman ci la toate popoarele lumii.Virginitatea e cea mai mare comoara a unei fete, luati aminte ca la alte etnii... fetele sunt pedepsite de familie sau sot daca nu sunt virgine in noaptea nuntii! Eu una sunt casatorita de 2 saptamani si inca nu am facut-o, deci uite ca se poate(si nu din pricini medicale), deci alinuta 23, se mai poate, depinde de tine si de ceea ce vrei tu de la viata, depinde ce te face sa te simti implinit si fericit.

| miha2010 a răspuns:

Da bv indemnati copii la sex.mai, mai! Eu am fost virgina cand m-am culcat cu sotul meu in noaptea nuntii si nu regret nimic.Altii nu sunt de aceiasi parere cu mine dar sincer nu ma intereseza! Virginitatea poate fi cea mai de pert comoara a ta, ce ciudat in ziua de azi oti ne gandim la SEX, o relatie poate fi frumoasa si fara!

| alexutzza_3733 a răspuns:

Cine te'a mintit k trebuie?laughinglaughing

| alinuta23 a răspuns:

Cine si-o mai pastrato pana atunci?! ...nu mai trebuie...

| cosss a răspuns:

Asa te-a pacalit mami tau... dar nu trebuie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. e(Ra) un criteriu de pretinsa moralitate, prin Oltenia si alte zone, dar sata implica Riscul sa descoperiti Dupa! sau asa o sa poata zice el! k nu va potriviti! Asa ca gandeste-te bine! Psiho

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie. dar fii sigura ca atunci cand o sa o faci sa ai o maturitate emotionala.si sa cunosti bine persoana respectiva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totusi eu am 18 ani...si nu mi-am inceput inca viata sexuala...am o relatie de aproape 2 ani.nu tin musai sa fiu virgina pana in ziua nuntii! cand se intmpla.se intamplahappy. Dar stiu ca odata ce m-am culta cu actualul partener. pai cu el voi ramane! Deci stiu sigur ca altu nu va mai fiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pay faza e ca nu e necesar sa incepem viata sexuala numai cand vine timpu...este pentru tot un inceput dar macar sa te respecta pentru cea ce esti sa fi virgina nu inseamna rusine de ce sa incepem viata sexuala asa de devreme pe la 14 ani 16 ani esti inca un copil nu stie cea ce faci numai te faci destept

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

daca iubesti cu adevarat si ai o relatie de vreo 3 ani trebuie s-o faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am o relatie de 5 ani. Primul contact sexual l-am avut la 21 de ani, ceea ce in zilele noastre, este cam dificil. Soarta, a facut ca anul viitor sa facem si nunta, dar cu siguranta nu voi fi virgina in noaptea nuntii. Eu va sfatuiesc sa lasati sa treaca o perioada pana veti simti ca vreti sa faceti asta, nu ascultati de nimeni. pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca a face sex inainte de casatorie e un mare pacat. Voi nu credeti ca Iadul este un loc real?

| roxana_2871 a răspuns:

laughing))))mai fato NU trebuie...sunt fete care o fac la 12 anii laughingciteste mai sus laughingdar draguto ...nu poti sa nu faci sex pana la 18 ani .ptc e imposibil daca si un prieten...sau nu ai deloc?happy

| alexandra12 a răspuns:

Am si eu totusi o intrebare... Daca tot se zice ca mireasa trebuie sa fie virgina pana in noaptea nuntii, presupun ca si mirele trebuie sa fie la fel, nu? Hai sa fim seriosi acum, ce baiat din zilele noastre se "tine" virgin pana in noaptea nuntii?laughingDeci...nu mi se pare prea corectwinking Astept comentarii pe aceasta treaba.