| anonim_4396 a întrebat:

De cate partide de sex e nevoie ca sa concepi un copil?
De 1 saptamana fac de doua ori pe zi și de fiecare data îmi dau drumul în vagîn.
Sunt șanse mari sa fi rămas?
Știu ca testul se face după 2 săptămâni de la contact.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

De una, dar in perioada fertila, nu la ghici. http://www.babycenter.com/ovulation-calculator

Ar fi bine sa discuti cu un medic, fiindca din cate stiu tu ai fost operat de curind si e posibil ca ce medicatie ai bagat in tine si pp ca inca mai bagi sa afecteze calitatea spermei.

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

P.S. A, si daca tot discutam de calitatea spermei... mai bine o data la macar 2 zile in perioada fertila si mare grija la alimentatie/bautura decit de 2 ori pe zi. Ideea e sa se regenereze ca lumea, nu sa ejaculezi 2 spermatozoizi pe metrul cub de sperma. tongue

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Cică ziceau unii ca cuplurile britanice au nevoie de 104 partide laughing

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Am prins ideea happy

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu conteaza nr cateodata e suficienta o partida neprotejat ca care sa te nenorocceasca pe viata, daca nu a ramas pana acum, poate nu e fertile muiererea. testul se face la 3 sapt dupa actul sexy

| KodrutZ a răspuns:

Pai britanicii sint batuti in cap. Aia fac anal de 100 de ori, dupa aia se duc la medic, si le recomanda sexul vaginal ca sa aiba copii. Inca 4 partide si gata embrionul!

| Emilian65 a răspuns:

Pentru conceperea unui copil este suficient si un singur act sexual cu conditia ca acesta sa fie facut cand si cum trebuie. Cand se poate ramane gravida? In perioada fertila a fetei. Testul de sarcina se face la 21 zile de la ultimul act sexual.

| sofisis a răspuns:

Nu mai face de 100 de ori pe zi.
Ca sa fie sperma de calitate si ca sa aiba timp sa "isi revina" indicat e sa faci o zi da, una nu.
Si de principiu e nevoie de o data.
Sunt cupluri care au probleme de compatibilitate sau probleme medicale.
Aici e nevoie de interventia unui medic, poti sa faci sex non stop ca e degeaba.
De exemplu stiu pe cineva care a ramas gravida DOAR folosind o anume pozitie. In orice alta pozitie nu a ramas, pana nu a ajuns la un medic care i-a spus ca faca sex in pozitia respectiva si a ramas dupa prima saptamana de "munca".

| Oana92 a răspuns:

De o singura partida si de noroc!

| maryus24 a răspuns:

Imi pare rau dar tu nu stii cum se concepe un copil, cum o sa ai grija de un sufletel care are neconditionat nevoie de tine? Asa ajung copilasi abandonati, sa-ti fie rusine.

| anonim_4396 explică (pentru maryus24):

Du-te și canta la alta masa.

| Keptxn a răspuns:

Dd