| Fernando777 a întrebat:

De cateva zile a inceput sa imi placa de o fata. Ea zambeste mereu la mine se joaca cu mine. Dar nush daca ii place de mine. Si sunt prea timid sa-i spun ce simt. Cum ar trebuii sa procedez?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Si mie mi-e cam greu sa imi misc limba, da' mainile imi umbla in voie. Pune-ti mana peste mana ei, sau ia-i mana in mana ta.
Apoi fi atent la ce vorbeste si la expresiile ei, la gesturi, poate iti da unele indicatii pretioase.

| neutrino a răspuns:

Joaca-te cu ea mai departe asa timid cum esti si poate-ti vine mintea la cap sa-i spui ce te framanta. Nu uita ca ea isi poate gasi repede un alt prieten de joaca, dar tu, nu!

| Danysan a răspuns:

Daca vrei sa ii spui ceea ce simti trebuie sa te asiguri ca si ea are sentimente pentru tine.Incepe prin a cunoaste-o mai bine, incearca sa iti faci interese comune tu si cu ea.Dar nu uita mereu incearca sa aflii parerea ei despre tine.Incearca sa o ei in brate si asa din joca si vezi cu mse comporta. Apoi poti sa o inviti undeva sa vb mai multe.Important e sa o atragi cu ceva si sa ii pastrezi interesu. seara faina.

| LoseYourMind a răspuns:

Stiu ca deja stii celebra fraza: ''cu timiditatea nu ai decat de pierdut''. Eh, pai sa stii ca asa e! Daca ea deja a facut pasul 'de a zambi si juca cu tine', incearca sa o abordezi si tu tot prin ''joaca'', doar nu ai nimic de pierdut! Bafta.

| ALINA5438 a răspuns:

Spune-i ca o placi! si daca ea nu-ti va impartasi sentimentele atunci vei stii ca va trebui sa renunti si ca macar ai incercat! doar nu vrei sa te gandesti mereu : ''ce-ar fi fost daca?''