| stefutycascumpyka a întrebat:

De câteva zile am o scurgere cam ciudata atunci când port lenjerie neagra e un galben spre alb iar în momentul când port lenjerie alba e un portocaliu mai sters. Țin sa menționez ca am 16 ani și încă nu am întreținut nici un act sexuale în sine ( poate va sunt de ajutor și detaliile astea ). Acea scurgere nu are nici un miros urat și este puțin lipiciosa. Mulțumesc anticipat. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Substanta descrisa de tine este o scurgerea vaginala normala secretata de glandele situate in vaginul tau. Cu ajutorul acestor secretii se face autocuratarea interiorului vaginului.Au un rol de protectie impotriva infectiilor precum si un rol de lubrefiere.Pe parcursul unui ciclu menstrual culoarea si consistenta se poate modifica. In general aceste secretii sunt clare sau albe si fara miros puternic (un miros fad, suav).

4 răspunsuri:
| Kettolix a răspuns:

Cred ca de-abia acum incepi sa te dezvolti laughing Cam tarziu laughing

| ioanalexandra345 a răspuns:

Se numeste scurgere vaginala, e ceva normal.

| stefutycascumpyka explică:

Pe mine nuanță aia de portocaliu mă cam speriat și peste 3 zile ar trebui sa îmi vina și menstruatia și deia...

| stefutycascumpyka explică:

Partea drăguță e ca sunt dezvoltata destul dar dacă nu am mai avut așa înainte... Pentru ca de obicei era un alb gălbui și de asta... happy