| alxx21 a întrebat:

De cateva zile am scurgerea aia da` e foarte muuuult.nu miroase, nu nimic. oare ce se intampla? am facut acum o luna tratament : polygynax si femigin b.se poate sa fie de la tratamentul asta? sau sa-mi vina mensta? nici menstra nu mi-a venit si trebuie sa-mi vina p 23. sunt foarte speriata. ultimul contact sexual l-am avut p 1 sept.heeeelp sad

Răspuns Câştigător
| anestiuta a răspuns:

Am citit despre pastilele respective... Nu au steroizi ca sa iti fi declansat o candidoza, si totusi e posibil sa fi fost prea mica doza de nistatin din ele. Depinde de fiecare organism. Se poate sa fi facut o reactie alergica (eczema alergica) sau ar mai fi o problema ca fiind substante active in ele pot duce la ineficacitatea metodelor contraceptive. Uh...Fa-ti un test de sarcina pentru orice eventualitate, dar stai linistita.In general menstra intarzie dupa spalaturi interne, mers la piscina, tratamente, raceli. Multa sanatate!