| AlexandraIleana a întrebat:

De ce aproape toata lumea zice ca fetele no sa ramana cu prima lor iubire..cu primul din viata lor. Nu inteleg.

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Poate pentru ca noi oamenii dorim sa exploram mai mult, ne schimbam, avem conceptii diferite si o sa realizam apoi ca nu ne mai intelegem cu persoana pe care o iubeam. Se zice ca dragostea e oarba si toate defectele persoanei iubite sunt calitati, dar cand dragostea se mai diminueaza observi cu adevarat defectele si nu mai esti compatibil cu acea persoana.
Dar asta nu e musai.
Sunt persoane care au ramas cu prima lor dragoste, si nu regreta nicio clipa, deorece se iubesc ca in prima zi, comunica si se respecta si asta conteaza intr-o relatie. Dar acele persoane sunt foarte rare, care au ramas la prima iubire si se iubesc ca in prima zi.

| frostxtq a răspuns:

Pentru ca majoritatea nu raman cu prima iubire idn pacate. Asa-s oamenii. Nu trebuie sa asculti ce zice lumea.

| AnaGabriela0000 a răspuns:

Pentru ca de obicei prima iubire se petrece pe la 14 -15 ani cand inca esti un copil, apoi te maturizezi si te schimbi, si descoperi ca persoana de langa tine nu e ce potrivita, asta in cazul in care ramaneti o perioada mai indelungata impreuna! :*