| ramonikablonditza a întrebat:

De ce atunci cand iubesti, nu ai incredere in persoana iubita. dc sa sufar. dc sa plang m-am saturat...sad

Răspuns Câştigător
| Misterryo a răspuns:

Pentru ca atunci cand iubesti, iti e teama ca il/o pierzi si fiecare miscare ce nu are legatura cu tine ti se pare suspecta.e o nebunie, nu o inteleg dar o traiesc...As vrea sa pot avea incredere, dar in ziua de azi iubirea e mai degraba un razboi psihologic intre sexe

5 răspunsuri:
| Mademoiselle a răspuns:

Se intampla in viata sa iubesti dar sa fii ranit, iti iei viata de la capat, vrei sa uiti tot, dar amintirile sunt mereu in inima ta amintindu-ti ca iubirea este cel mai frumos lucru care te poate condamna la suferinta. Am incheiat multe relatii fara sa privim inainte, fara sa privim inapoi, fara sa privimsadsad pentru ca ochii nostri erau prea plini de lacrimi pentru a mai putea privi. Raman lacrimi grele si sarate, raman nopti nedormite si clipe nedorite, raman intrebari fara raspuns, buze nesarutate indeajuns, ramane gandul ca poate intr-o zi se va schimba ceva. sad De multe ori lumea nu era a noastra, lumea nici nu exista, noi eram lumea.Cand eram alaturi de persoana iubita.Totul parea un joc, dupa aceea. Traiam cu amintirea persoanei iubite, cu vorbele pe care mi le rostea candva, cu promisiunile pe care mi le facuse candva.Dar se spune ca Dumnezeu le da oamenilor exact cat pot duce si ca sunt incercari pe care le primim tocmai pentru ca le putem duce.De Aceea. Niciodata Sa Nu Incetam Sa CREDEM IN IUBIRE

Am trait cu totii o iubire imposibila, o iubire ilegala si naiva, in care iti spuneai mereu ca se va intoarce, ca se va schimba. Am crezut cu totii intr-o relatie care parea ca va dura pentru intotdeauna, si am platit scump pretul naivitatii pentru ca "intotdeauna" pare sa nu existe.

| Lascu_Ciprian_1977 a răspuns:

Daca nu ai incredere inseamna nu prea te bucuri de sentimentul acela de iubire si da este foarte posibil sa plangi,sa suferi,dar la ce folos sa mai ai o inima daca ti-e frica sa o folosesti,nu devine ea doar un organ intr-un corp de zobi, fruntea sus, valoarea omului nu este data de puterea lui de rezistenta in fata loviturilor primite in viata ci de puterea lui de a se ridica dupa fiecare lovitura primita.succes!

| domaco a răspuns:

Poate din cauza neincrederii in ziua de miine, am ajuns sa nu mai avem incredere in persoanele de langa noi.Totusi incearca.

| jupiterestru a răspuns:

Viata-i grea, dar trece.

| clau_2264 a răspuns:

Daca nu ai incredere in persoana respectiva inseamna ca nu o iubesti cu adevarat, poate doar tii la ea dar vorba de iubire nici nu poate sa vina. Dar eu cred ca tu anterior ai fost cu o persoana care te-a ranit...cu timpul o sa treaca aceasta stare de neincredere, iar daca persoana respectiva iti arata cate iubeste nu ai de ce sa iti faci grijiwinking