| blagaioana a întrebat:

De ce atunci cand ma saruta si ma mangaia fostul ma simteam bine ma simteam ca sunt in al noualea cel si acum ca ma saruta actualul nu ma simt bine si tot timpul mil inchipui pe fostul si imi doresc mult sa fie el cel cu care ma sarut dc chiar de fostul zicea ca are de invatat pentru bac eu sunt intra Xa bine l-am inteles dar totusi ne-am despartit si l-am vazut cu fosta lui prietena si nu inteleg de ce ma mintit ne cunoastem de 5 ani si am avut o relatie destul de frumoasa am avut momente minunate si astept niste sfaturi cum sa il uit si sa nu ma mai gandesc la el atat de mult

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca nu te simti bine cu actualul si inca nu ti-ai uitat iubirea din trecut, poate ar trebui sa te desparti de el si sa nu il faci sa sufere, pentru ca el poate te iubeste cu adevarat, si nici nu are habar ca mintea ta este la celalalt. Pune-te in locul lui. practic ai inceput o alta relatie cand, in sufletul tau pe cea din urma inca nu ai terminat-o. Daca nu te desparti de el cel putin avertizeaza-l s-o ia mai usor si sa nu se indragosteasca de tine pentru ca tie iti place de el dar nu esti inca hotarata ce vrei. Cu timpul o sa il uiti pe celalalt, incearca sa nu mai compari momentele traite in prezent cu cele din trecut pentru ca normal ca nu vor fi niciodata la fel. Ca sa il uiti pe celalalt poate trebuia sa gasesti un baiat cu mai multe calitati decat el, sa te incante si sa iti acapareze toata atentia. Nu vei ajunge departe cu actualul in cazul prezentat de tine. Hotaraste-te ce vrei de la tine si de la el. Bafta!

11 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

N`am inteles mare lucru,dar am inteles ce era mai important.tu inca tii la fostul,si vrei sa fie al tau.din cate spui asta nu se poate, asa ca invata sa-l iubesti pe actualul, cauta` i partile bune.

| blagaioana explică (pentru BlancaFantasma):

Da asta asa e inca il iubesc si cel mai dureros e ca el imi zice ca si el ma iubeste dar nu vrea sa-mi faca rau pentru ca il iubesc prea mult si poate ca as suferi daca neam desparti si ca mai bine suntem doar prieteni! sincer incerc sal iubesc pe actualu dar uneori cred ca e prea greu fostul a fost prima mea iubire si de aia poate ca nu-l pot uita asa usor

| blagaioana explică (pentru BlancaFantasma):

Da asta asa e inca il iubesc si cel mai dureros e ca el imi zice ca si el ma iubeste dar nu vrea sa-mi faca rau pentru ca il iubesc prea mult si poate ca as suferi daca neam desparti si ca mai bine suntem doar prieteni! sincer incerc sal iubesc pe actualu dar uneori cred ca e prea greu fostul a fost prima mea iubire si de aia poate ca nu-l pot uita asa usor

| BRG a răspuns:

Deoarece esti o fată dulce, drăguță și sensibilă nu?

| blagaioana explică (pentru BRG):

Da mersi asta imi zic multi atunci dc m-a inselat chiar de i-am dovedit asta prin multe moduri dc si-a batut joc

| gdez a răspuns:

Stii,am citit to, si comentariile. Povestea ta este leita cu a mea. eu a10-a el a 12-a.acum 3 zile am facut 1 an jumate de cand ne-am cunoscut, de cand ne-am dat primul sarut.Stiu,e greu. si pe mine m`a inselat, l`am iertat.pentru simplul fapt ca il iubesc enorm. e prima mea iubire.Deci stiu exact prin ce treci.happypana ieri am fost cu un baiat o saptamana, dar m`am despartit de el pentru ca incepuse sa tina la mine, si eu deja nu imi mai placea.si ma tot gandeam la fostulhappy Daca il vrei inapoi pe fostul, baga`i mintile in cap.Eu am incercat, dar suntem aman2 orgoliosi si incapatanati pana la cer si o palma mai sus.Incearca sa vorbesti cu el, intreaba`l ce mai simte pentru tine. Spune`i ca tu nu-l poti uita. si ca totul va fi altfel. la noi nu mai este cale de impacare datorita distantei. el este de la mine de la tara.Si ne puteam vedea doar in week si cand venea el la mine.Am avut momente frumoase.ne-am iubit si fara sa facem dragoste.Dar recunosc, am facut gen dragoste pe uscat.Si de`aia nu-l pot uita. Contacteaza`ti fostul! Si desparta`te de actualul, o sa il faci sa sufere.happy

| JasonMcCann a răspuns:

Incearca sa vb cu ea despre asta.

| sanfrancisco a răspuns:

Pentru ca in subconstientul tau iti place sa-l inseli pe actualul cu fostulbig grin

| blagaioana explică (pentru sanfrancisco):

Nu e adevarat nu-mi prea place ca eu vreau sa-l uit pe fostul si pe actualu vreau sal iubesc ca merita

| sanfrancisco a răspuns (pentru blagaioana):

Nu te mai minti singura, cred ca fostul ar accepta sa mai ai unele relatii cu el

| blagaioana explică (pentru sanfrancisco):

Nu ca ma mint sincgura dar eu asta vreau sa-l uit pe fostul dar nu pot