| MihaelaOtilia a întrebat:

De ce baiatul pe care il iubesc nu ma vrea? L-am intrebat daca sunt urata si a spus ca nu, imi vorbeste intotdeauna frumos si se poarta super frumos cu mine....am incercat sa ii ofer totul, dragostea mea...sa o fac cu el, sa ii fac sex oral....Nici nu a vrut sa auda sa ma dezvirgineze...iar la oral l-am luat prin surprindere...si dupa putin timp m-a oprit si s-a suparat pe mine. Care poate fi cauza pentru care nu ma vrea...care e cauza pentru care ma lasa sa sufar dupa el? Stiam ca isi doreste o tableta...iar cand am incercat sa ii fac cadou asa ceva s-a suparat pe mine si nu a acceptat cadoul. Sunt eu nebuna sau ce se intampla?crying Parca ma uraste.dar totodata se poarta frumos cu mine...de ce?sad Are si cont pe acest site si se face ca nu vede ca sufar... oare ma iubeste? sau ma uraste?crying

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Am mai spus chestia asta/sfatul asta de mii si miii si miiiiiii de ori pe aici... Singura solutie in asa ceva dar si in dragoste in general este COMUNICAREA! Trebuie sa alegi un locusor si o data anume si o ora cand veti fi doar voi doi, unde veti purta o discutie foarte serioasa, una in care ii spui sa taca si doar sa asculte iar tu sa vorbesti 5 minute din tot sufletul tau, te descarci, iar la final daca vei plange si el te va imbratisa, va fi minunat. Daca nici dupa nu se va schimba sau nu va spune de ce este asa sau de ce nu se va schimba, motive concrete, atunci vorbesti cu peretii si vei avea doar de suferit. De ce? Pentru ca desi el este cum este si iti place, pe de alta parte simt si vad ca tu vrei altfel de baiat langa tine si ceva n-o sa mearga niciodata.

29 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mihaela, e simplu: tu ai 15 ani, el 22.
Cum ai vrea să reacționeze?
Ești minoră.
Și dacă ar fi atras de tine, ceea ce nu prea cred că e cazul, este obligația lui de adult să te respingă.

Te vede mai degrabă ca pe o soră, ca pe o prietenă, îi ești (poate) dragă, de aia se poartă frumos cu tine, dar nu vrea nimic mai mult...și chiar dacă și-ar dori, nu ar fi firesc - ți-ar pune sănătatea în pericol și ar risca să ajungă la pușcarie pentru corupere de minori.

Lasă-l în pace și nu mai insista!
Mai ai răbdare 2-3 ani, până te vei dezvolta atât fizic, cât și psihic și vei fi pregătită pentru o relație. Acum încă ești mult prea mică, mai ales pentru el.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu te iubeste! Si, daca nu ai aflat pana acum, dragostei nu-i poti comanda! Esti prea disperata si te agati de el ca scaiul! Auzi la ea. Vrei sa-i cumperi dragostea? Cine acepta asa ceva, o tableta de la cineva...asa...fara nici o plata sau obligatie!? Omul,daca nu te iubeste,nu e vina lui. Chimia voastra nu se potriveste. Mai ales ca i-ai dat de inteles ca poate sa fie ceva serios,cu dezvirginarea!
Lasa-l fata mea si cauta pe cineva care sa-ti aprecieze gesturile.
Fa tu un exercitiu de empatie si pune-te tu in locul lui. Adica,un tip frumos si prezentabil,dar faţa de care nu simti nimic,sa te asalteze si sa te hartuiasca!
Poate sa vina cu toate cadourile din lume! Nu?
Tu,de fapt,esti dispusa sa accepti atat de putin, adica "dragoste " din interes?!
Faptul ca se poarta frumos cu tine nu inseamna ca te iubeste, ci ca omul este educat si cu capul pe umeri.
La ultima ta intrebare raspunsul meu este ca nici nu te iubeste si nici nu te uraste. Pur si simplu ii esti indiferenta!
Lasa-l, ca nu-i de tine.
Iar chestia cu sexul oral, sa mai zic, cred ca ar şoca pe oricine! Numai o flusturatica ar putea face asa ceva! Si mai spui ca esti virgina! Poate in urechi!

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Elianna):

In sfarsit cineva mai normal la cap si pe aici...

| Liviucu a răspuns:

Uou, de-ar fi asa toate fetele ca tine, tare bine ar fi. Raspunsul meu are doua alte raspunsuri: ori nu ii arati ca-l iubesti, cum il iubesti in modul in care el si l-ar dori... ori. a aparut alta fata in viata lui si nu are curajul sa ti-o spuna (inca). Daca urata nu esti si te comporti atat de dulce cu el, nu vad alte motive. Sau poate ca este el un dificil si-atunci va trebui sa renunti total la el. Oricum, doar tu poti sa-l descoperi si sa vezi adevarata cauza si noi cei de aici ce te sfatuim cum putem noi mai bine. Multa bafta. si nu fi trista. Dragostea vine si te loveste puternic dar poate pleca oricand si sa ramai uimita de forta pe care o sa o ai cand o sa ti se acreasca de tot.

| MihaelaOtilia explică (pentru Liviucu):

Iti multumesc mult de sprijin. Sunt sigura ca nu a aparut alta fata, el e mai retas si mai timid si nu e genul sa umble dupa fete desii sunt o gramada care l-ar dorii ca sa zic asa. Dar le tine la dsitanta pe toate, e genul de baiat cuminte... Nu stiu ce sa mai fac crying Tot ce credeam vrodata ca stiu despre baieti la el e altfel. Nimic din ce ar atrage un baiat normal nu il atrage si pe el crying

| Liviucu a răspuns (pentru MihaelaOtilia):

Oricum, e jenant sa te folosesti de sex sa-l castigi cand el baiatul este atat de minunat si nu vrea asta inca cu tine! Poate ca te iubeste enorm de mult, ii e frica de o despartire, si de aceea nu te vrea inca in pat! Sincer asa am fost si eu si voi fi mereu! N-o sa pot sa fac nimic cu fata pe care desi o sa o iubesc ca ochii din cap, pana nu imi dau seama ca ea va ramane DOAR a mea! Cum ar fi sa iubesc maine una ca tine, mult de tot, o facem si apoi ne despartim si aflu ca o faci cu altul? As tampi. Si-atunci probabil ca refuzul cu sexul are o singura explicatie, cea zisa de mine anterior.
In rest, fii bucuroasa ca ai gasit asa un baiat si ca se deosebeste de restul prin atatea calitati. happy

| MihaelaOtilia explică (pentru Liviucu):

Dar nu as mai face-o cu altul sad as vrea sa fiu doar a lui si sa fie doar al meu sad Ce ar trebui sa ii zic ca sa inteleaga ca voi fi numai pentru el pentru totdeauna? As vrea sa fiu sotia lui candva...nu l-as lasa nicidoata... Mie dor de elsad

| MihaelaOtilia explică (pentru Liviucu):

Multumesc mult, o sa incerc sa iti urmez sfatul. Multumesc din suflet. Sper sa fie bine...

| Liviucu a răspuns (pentru MihaelaOtilia):

Pentru putin micuto`. Eu ma simt implinit cand pot ajuta cu un sfat pe cineva, bucuria este nemasurabila. Si da, ma bucur mult cand ajut un om de nota 10 asa cum pari tu sa fii. Ca am mai dat peste idioti pe aici si am regretat apoi ca m-am bagat in seama. tongue

| MihaelaOtilia explică (pentru Liviucu):

Tu esti un om de nota 20 atunci. Esti un om incredibil pentru ca ajuti niste necunoscuti fara sa ceri nimic in schimb. jos palaria pentru tine

| Liviucu a răspuns (pentru MihaelaOtilia):

Stii, ca tine mai sunt o gramada care ma apreciaza. Dar ce folos ca nici eu nu imi gasesc perechea potrivita? laughing
Si da, am ajuns la concluzia ca astazi esti prost daca esti bun la suflet, ajuturos si alte asemenea lucruri. Fetele rele scuipa si fetele bune inghit... dar eu n-am parte de nici una din cele doua categorii.

Anywaaay, esti o scumpa si iti multumesc mult pentru aprecierile frumoase. happy

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Liviucu):

Fata care a postat aici n-are nici 15 anisori...ca sa stii si tu deci de ce ar fi bine sa fim toate ca ea?

| Liviucu a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Pentru ca aparent dupa mesajul ei, este o fire darnica si devotata. Ori, rar fete cu asa calitati astazi.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Liviucu):

Ti se pare pentru ca nu o cunosti.Hmm..si faptul ca s-a apucat de su.pt pu.la la 14 ani e un lucru onorabil? ori esti tu un pervers si nu stiu eu...De ce sa fim toate ca ea? Nu merci! Si asa lumea in general s-a saturat naibi de atata panarame!+ ca tu nu o stii pe fata cum o stiu eu de exemplu barbatul dupa care alearga ea ca nebuna n-are nici mai mult nici mai putin de 22 de ani, ea avand numai 15 ani.Doi la mana, din ce am inteles eu de la o alta utilizatoare de pe TPU..nici macar nu-i iubitul ei, si ala nu mai stie cum sa scape de ea cica ca are deja o iubita de 21 de ani, eu am vorbit cu ea (fata de 21)si mi-a spus ca asta mica e o obsedata si nu mai stie ce sa faca sa o indeparteze de iubitul ei! Eu acum nu stiu cat de adevat este insa am avut cateva discutii pe aicea si cu MihaelaOtilia in care ii explicam ca la varsta ei e prea mica sa alerge dupa barbati de 22 de ani care au deja iubite si tipa incepuse sa ma ia la tot felul de injuraturi pentru asta.ti se pare normal?
Oricum nu-l cunosc pe baiatul ala dar tot nu inteleg ce oare cauta cu o nebuna de doar 15 ani? ori poate asa e el mai fustangiu de sta cu 2 de odata!straight face

| Liviucu a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Unu la mana, asa cum am dreptul sa nu cred in vorbele ei (ca asa vrei tu sa ma faci sa cred), la fel de bine pot sa nu te cred nici pe tine. Pana la urma ea nu m-a jignit cu nimic, mi-a vorbit foarte frumos, dulce, ba chiar m-a si laudat. Tu insa esti o taranca ce se exprima vulgar si ma si jigneste. E fix problema ei pe cine iubeste, eu ziceam ca apreciez la ea ca simt ca iubeste sincer. Obsesia e buna in ziua de azi. O curva nu e obsedata doar de unul ci nu iubeste pe nimeni si sta cu o suta.
In privinta varstei, si eu aveam 25 si eram cu o fata de 15. Atata timp cat am stiut cum sa fac ca sa nu mi-o suga, zic eu ca onoarea a cazut pe umerii mei. Ori, daca el e ca si mine si n-a lasat-o, nu vad nimic anormal in relatia lor. La 18 ani el ar avea 25 si ar fi fost o relatie cat se poate de normala.
Sper ca ai inteles. Restul, nu cunosc iar tu ar fi bine sa vezi cum vorbesti pe aici pentru ca nu am sa cred decat ca esti o geloasa si atat ce se framanta cu unele chestii cred banale.

| Liviucu a răspuns (pentru MihaelaOtilia):

Am mai spus chestia asta/sfatul asta de mii si miii si miiiiiii de ori pe aici... Singura solutie in asa ceva dar si in dragoste in general este COMUNICAREA! Trebuie sa alegi un locusor si o data anume si o ora cand veti fi doar voi doi, unde veti purta o discutie foarte serioasa, una in care ii spui sa taca si doar sa asculte iar tu sa vorbesti 5 minute din tot sufletul tau, te descarci, iar la final daca vei plange si el te va imbratisa, va fi minunat. Daca nici dupa nu se va schimba sau nu va spune de ce este asa sau de ce nu se va schimba, motive concrete, atunci vorbesti cu peretii si vei avea doar de suferit. De ce? Pentru ca desi el este cum este si iti place, pe de alta parte simt si vad ca tu vrei altfel de baiat langa tine si ceva n-o sa mearga niciodata.

| Liviucu a răspuns:

Esti proasta. Daca te folosesti de cum arat ca sa ma jignesti, atunci chiar esti proasta cu diploma. Sa aiba parte bebelusii tai de uratenia mea, inculto.
In alta ordine de idei nu conteaza varsta ci mai mult CE FAC doi intr-un cuplu. Dar, daca tot imi spui ca arunc cu vorbe, permite-mi sa te fac iar proasta. Dar esti atat de proasta incat nu realizezi ca habar nu ai ce miros are dragostea, si ca abia dupa 20 de ani vei sti cu ce se mananca. Daca esti imatura si nu gandesti cum trebuie, atunci stai acasa ca aia mica clar te intrece.
Next, sa ma speli pe picioare ori de cate ori sunt imputit. Si ii iau apararea pentru ca spre deosebire de tine MERITA. Invata sa deschizi gura in lume, uita-te atent la micile detalii care la tine dau pe dinafara si abia apoi fii tu aia desteapta. Acum daca nu erai o proasta taceai. Dar daca esti PROASTA, te certi pentru una din realitate cu unul de pe net desi cica o detesti.
Si sa-ti retragi cuvintele si sa n-o faci tu depravata. Daca se saruta la 15 ani nu e curva. Daca e mica desi si tu ai fost ca ea, nu ai nici un drept sa te dai mare domnisoara. Tie ti-ar trebui o palma peste fata sa te trezesti si sa respecti lumea. In definitiv nu e treaba ta cine e fata, ce face, sau ce sfat ii dau eu ei.
Vezi-ti de-ale tale, numai bine.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Liviucu):

Hai bine gata ca nici nu stau sa-ti citesc tot comentariul.Stop, pauza ca n-am chef sa ma cert cu tine, nu a fost frumos nici din partea ta sa ma faci taranca si nu a fost frumos nici din partea mea sa te fac urat ok?
Eu am incepu pentru ca am vazut ca ai complimentat-o pe degeaba pe fata aia de a postat care dupa cum ti-am mai spus ma injura ca la usa cortului pe degeaba dar asta nu-i problema ta deci hai sa terminam ca ar fi o prostie sa o continuam asa.

| Liviucu a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Nu imi pasa mie ca m-ai facut urat sau nu. Daca eram urat nu stateau atatea dupa mine si nu ma laud ca sincer chiar nu ma ajuta la nimic. Ce nu mi-a placut e ca m-ai facut pervers desi nu ma cunosti deloc. Adica tu ma certi pe mine ca eu o cred pe ea si vii si imi deschizi ochii si-mi spui despre viata ei, dar tu ma jignesti doar pentru ca o apar. N-a fost frumos. Cum nici cu retardatii n-a fost.
Ce mai conteaza, mai nimic. Insa ce conteaza e ca n-am mai intalnit o alta pe net care sa se opreasca asa ca tine si sa spuna ca ar fi o prostie sa ne jignim in continuare. Altele ar fi continuat sau n-ar mai fi scris nimic. Pentru asta te respect. Si meriti scuzele mele si sa stii, rar cand imi cer scuze de la cineva, foarte rar, extrem de rar. happy

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Liviucu):

Ps. eu la 15 ani imi vedeam de scoala mea si acum imi vad. Una e sa te saruti alta e sa faci oral la 15 ani, ca aia mica ma intrece cu mult din punc de vedere sexual aici ai dreptate dar chiar tu ai spus ca abia dupa 20 sti ce-i aia dragostea pai si fetita asta cati ani are a? ca intr-o alta postare a ta spuneai ca ea stie ce-i aia dragostea hmm bag de seama ca te contrazici singur, numai bine iti urez!

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Liviucu):

Ok deci ne-am inteleshappy. fara alte jigniri!

| Liviucu a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Sa stii tu de la mine ca-s trecut prin asa ceva de-s acrit: intr-o relatie, daca fata e devotata si sincera si loiala atunci totul este cat se poate de bine. Faptul ca i-o fi facut oral clar nu sunt de acord, insa intelege ca eu am aparat-o doar din pofida obsesiei ei care imi place la nebunie. Acuma, obsesia asta poate avea si ea mai multe laturi, asa este, insa eu n-am dat in viata mea peste una care sa traga asa de mine si de aia mi-a placut. Si daaa, normal ca habar nu are sa iubeasca, ca naiba. Dar macar daca face lucruri urate pentru varsta ei, macar sa nu o faca cu o gramada. Ma rog, nici eu nu mai stiu ce spun, Hai Steauaa! laughing

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Liviucu):

"Steaua sus rasare
Ca o taina mare
Steaua straluceste
Si lumii vesteste
Si lumii vesteste..."laughing

Eu nu-s deloc de accord cu persoanele ce au tendinta de a fi absedate de propriul partener intr-o relatie pentru ca stiu cat de urat este...nu mai de din astia am avut eu parte, care nici sa respir nu aveam voie fara sa stie ei laughing si de asta ma si ingrozesc de astfel de persoane ba chiar incerc sa le evit, vezi tu fiecare gandeste si se comporta dupa experientele pe care le-a acumulat pana acum in viata si din ce a invatat/inteles din ele. Deci te inteleg cand spui ca ti-ai dori o partenera care sa fie mai obsedata de tine tocmai pentru ca nu ai avut parte dar si daca ai fi avut de nu spuneai faimoasa replica "AM NEVOIE DE CEVA AER" sau celputin asa cred eu adica fiecare cu gusturile lui.

| Liviucu a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Eu sunt genul care lasa libera partenera. Adica, ii dau voie chiar si sa iasa cu un baiat - coleg, amic, etc, pentru. ca ma iubeste si am incredere... Dar si testez... La inceput o testez si daca trece de teste, e a mea oficial.

| bogdan72 a răspuns:

Poate pur si simplu nu tu iubeste (cu siguranta nu in masura in care il iubesti tu) si chiar daca ar vrea, ii e frica ca daca incearca ceva te vei atasa prea mult de el si daca in continuare nu va simti nimic pentru tine sau lucrurile vor merge prost, iti va fi mult prea greu sa te desparti de el si vei suferi enorm si nu vrea sa stie ca suferi din cauza lui.
Mie personal mi s-a intamplat asta cu o fata care se indragostise de mine (si ea era dispusa sa faca sex si sex oral, evident doar mie). Intr-un fel, consider ca am luat decizia corecta (mai ales acum ca privesc dupa cativa ani, si am ramas prieteni buni; si dupa atat timp inca n-am reusit sa simt ceva pentru ea).
Poate ar trebui sa il intrebi pur si simplu (daca e ca mine probabil ca nu va recunoaste nimic), sa ii spui ca vrei doar sa incerci o relatie si ca ii promiti ca nu il vei invinovati daca lucrurile merg prost sau daca pana la sfarsit nu se indragosteste si el de tine.

| AllyAlly2a a răspuns:

Pai poate place pe alta... Daca vorbeste frumos cu tine nu inseamna intotdeauna ca te place. Imi pare rau pentru tine.sad

| Man_Eduard_1996 a răspuns:

Si eu am fostindragostit de o fata dar eu am tinut in ascuns vreo 6luni dupa aceea a aflat ca o plac dar ea nu ma placea si dupa 2luni gata nu mi-o mai placut spune-i ca-l placi si o sa vezipoate si el te place si intreaba daca vreti sa fiti impreuna.....succes!

| Andrutzza95 a răspuns:

Nu te mai invinovati degeaba, daca se poarta frumos cu tine sigur nu te uraste, atata doar ca vrea ca intre voi 2 sa fie o relatie de prietenie si nimic mai mult.Nu te mai stradui atata sa ii faci lui pe plac, fii mai atenta in jurul tau si sigur vei observa alti baieti care chiar isi doresc atentia ta.

| MihaelaOtilia explică (pentru Andrutzza95):

Nu pot sa ma uit in jurul la alti baieti. AM venit la liceu in Bucuresti numai ca sa fiu langa el iar el ma ignora. Nu vreau sa ma uit al alti baeiti si oricum ei rad de accentul meu si sunt izolata de toti oamenii sunt singura crying

| Daniel2013METIN2 a răspuns:

Stiu eu de ce
nu e obisnuit sa aiba o iubita de aialaughing