| danonino girl a întrebat:

De ce baietii se gandesc intr-o relatie numai la sexsad?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Chiar crezi ca 100% din timpul lor e petrecut gandindu-se la sex? Te asigur ca nu. In adolescenta predomina acest tip de discutii, pentru ca are loc o explozie hormonala si se trezeste brusc o necesitate la fel de importanta ca hrana si apa, pe care pana acum nu o cunoscuseram. Asa ca de-aici acest interes crescut pentru sex. Si la fete se intampla aceeasi chestie; depinde mult de educatie si mediul social al fiecaruia cum se manifesta aceste dorinte si preocupari intr-o relatie.

17 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Suntem foarte diferiti. Ei sunt atrasi, excitati de ceea ce vad pe cand fetele prin simt, atingeri.

assiris
| assiris a răspuns:

Pentru ca ei nu au ciclu. Acumularea de material seminal creaza necesitatea de a fi eliminat si care se poate face prin sex sau polutii nocturne. Si la femei apare o senzatie asemanatoare dar mai putin pronuntata inainte de ciclu si se elibereaza de ea dupa ciclu. (asa am citit cindva intr-o carte, nu-mi cereti sursa ca nu o mai am). Femeile pot confirma de asta in cazul lor si barbatii in ce-i priveste pe ei. Sau pot infirma. La sex insa se pare ca datorita tuturor excitantilor din mass media se cam gandesc la fel doar ca barbatii par a fi mai insistenti. Nu vedeti cite fetite de 12 ani ne intreaba pe site daca pot incepe viata sexuala?

eileen
| eileen a răspuns:

Ai dat tu numai peste cretinoizi care gandeau cu altceva, dar te asigur ca sunt multi baieti care nu au in cap doar sex, ci si culturahee hee

| andreutz a răspuns:

Pentru ca numai baietii se gandesc la binele omenirii, implicit la cresterea natalitatii si la perpetuarea speciei umane big grin

| bismark65 a răspuns:

Spunand "baieti" e si normal, sunt curiosi sa experimenteze cat mai mult, spunand ""barbati"' e cu totul altceva

| selef a răspuns:

Te poti gandi si la altceva care sa merite efortul? Cred ca nu.

| yoanna73 a răspuns:

Pt ca ei gandesc cu altfel de cap.

| claudiu89 a răspuns:

Ideea asta mi-a venit acumbig grin, baietii au erectii si trebuie potolitetongue, femeile nu au asa cevahappy

| dondo a răspuns:

Sunt multe raspunsuri:
1 : Au o disfunctie hormonala
2 : Vor sa para mai smecheri
3 : Sunt defecti din alte puncte de vedere si vor sa acopere asta.
4 : Plictiseala
5 : Sunt si baieti care nu gandesc cu pasaroiul.
6 :... baietii aia [nu toti] de obicei sunt rejectati de fete pentru ca gandesc despre ei ca nu sunt COOL. [aka nu sunt Metrosexuali]
7 : In cazul ala de fete, NU-MI PASA DE SOARTA LOR! happy

| alinosh a răspuns:

Ce te face sa crezi ca se gandesc numai la sex?!? le-ai citit gandurile... e ca si cum un baiat ar spun ca o fata se gandeste numai la moda...

| ciprian_3925 a răspuns:

Nu-i adevarat! Cel putin pe mine nu ma intereseaza numai sexul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sexul face parte dintr-o relatie.Nu poti sta fara sex tot timpul.Si voi fetele va ganditi la fel, dar va place sa aruncati vina pe baieti. Faptul ca tu ai intalnit doar indivizi care se gandeau ori se gandesc la sex, te-a facut sa pui aceasta intrebare. Dar precum spuneti voi majoritatea fetelelor."Nu toti sunt la fel".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti baietii intr'o relatie se gandesc doar la sex... poate inca n'ai trecut prin viata... dar te asigur ca daca ai avea un iubit cu care ai face sex de prea putine ori ai incepe si tu sa te gandesti mai mult la sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai dreptate, nu numai ei se gandesc la sex. uite un exemplu:
O doamna distinsa intra intr-un butic elegant de palarii.
- Cu ce va putem servi?
- Mi-as dori o palarie mare, cu ceva romantic, poate cu o tenta bleu sau verde, poate cu flori, sau cu fructe stilizate...
- Concret, la ce va ginditi?
- Concret, la o partida de sex. Dar ar fi buna si o palarie frumoasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)intreaba un baiatlaughingstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul e ca Dumnezeu a pus in fiecare "chipul si asemanarea Lui" (Biblie:Geneza), in clipa in care Adam si Eva pacatuiesc li se "deschid" ochii si isi
dau seama ca sunt goi(tot in Geneza). Si pana in acel moment ei erau tot goi dar numai in momentul in care incalca standardele lui Dumnezeu cad in
captivitatea pacatului.Gandirea la sex nu e un lucru caracteristic nici baietilor nici fetelor(am vazut cazuri in fiecare categorie). Dar cand omul
cauta sa traiasca pe cont propriu si sa distorsioneze Chipul Lui Dumnezeu din el si cade in pacat mintea lui se otraveste.
Astfel, un baiat/barbat care traieste cautand sa fie cat mai satisfacut de el, de ceea ce il face pe el fericit va batjocori persoana de langa el si nu va
tine cont de dorintele celui de langa el, dar cand el cauta sa il faca multumit de viata lui pe Cel Ce la creat atunci se va uita la partenera lui cu cea
mai mare gingasie, cu cea mai mare iubire, se va uita la ea in felul in care vede ca o face pe ea fericita, o va privi ca pe un inger.Umanismul spune ca
toate lucrurile au ca scop fericirea omului, Crestinismul spune ca toate lucrurile au ca scop Slava Lui Dumnezeu.Imi pare rau sa o spun, dar poporul
Roman este >90& pagan, nu e un popor crestin. Sexul a fost facut pentru casatorie si cine se pastreaza curat pana atunci va descoperi intr-adevar marea
satisfactie in care "Dumnezeu a facut toate lucrurile frumoase la vremea lor".

| female a răspuns:

Pentru ca nu sunt suficienti de evoluati spiritual; un baiat bine educat are alta viziune despre viata, o atitudine pozitiva fata de o fata, fata de relatia in sine cu o fata...