| tzushkii a întrebat:

de ce cei care iubim, trebuie sa si suferim? cand se va termina oare suferinta in dragoste? :-s

Răspuns Câştigător
| pufulete17 a răspuns:

Denisa nu stiu daca ai auzit legenda iubirii! sunt multe dar una se refera la intrebarea ta! se spune ca atunci cand a aparut dragostea...a aparut si suferinta din dragoste! asa e cu toate lucrurile! ajungi sa suferi din cauza uneia/unuia care nu stie sa te aprecieze pentru ceea ce esti si ajungi sa crezi ca e vina ta! oricum niciodata nu ai sa scapi de suferinta din dragoste decat atunci cand ai sa gasesti "jumatatea ta"! si crede`ma mai ai de cautat! bafta:*

5 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

-Zise puștoaica de 14 ani către ursulețul ei.

| CodrutM a răspuns:

Suferinta ti-o faci cu mana ta. Eu nu am suferit. Nu stiu de unde venti voi astia suferinzii. Face-ti-va un fan club.

| kidu_6779 a răspuns:

In dragoste ne asumam anumite riscuri.Nu e 100% sigur ca o persoana care iubeste va suferi insa eu stiu un lucru...chiar de-as sti 110% sigur ca voi suferi...nu as renunta la ce am acum cu baiatul pe care il iubesc.
O clipa cu persoana iubita merita ani intregi de suferinta.Partea buna e ca uneori suferinta nu apare...trebuie doar sa gasim persoana potrivita.happy

| Alexxxxxxx a răspuns:

Pana iti gasesti pe cineva care te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca suferi inseamna ca nu iubesti acea persoana. Iubirea asta dupa care suferi e un sentiment de proprietate care este opusul iubirii."Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece, daca se intoarce, e al tau"