| RAY a întrebat:

De ce daca cauti aventura esti catalogat obsedat sexual? de ce trebuie sexul sa presupuna o relatie? de ce mereu fetele cauta o relatie serioasa si apoi fac sex?

Răspuns Câştigător
| anamary a răspuns:

Pai...pentru ca femeile si barbatii sunt construiti diferiti.
Instinctele si comportamentul fetelor si baietilor dateaza inca din vremea cand oamenii traiau in pesteri.
Barbatii (masculii) doreau sa se imperecheze si sa aiba cati mai multi urmasi.Se imperecheau cu femei frumoase care aratau bine pentru ca ei considerau ca acelea le puteau face cei mai puternici copii.
Si barbatii din ziua de azi, inca de la varste fragede sunt atrasi de femeile frumoase (asta nu inseamna ca vor sa faca copii cu ea, dar instinctul este bine inradacinat in subconstientul lor), cu care fac sex pentru ca asa procedau si stramosii lor pentru a avea cat mai multi urmasi. Evident, acum se folosesc prezervativele si metodele de protectie pentru ca in zilele noastre e cam incomod sa ai copii cu vreo 10 mame diferite, dar, dupa cum am zis...instinctul ramane.

Femeile insa vor o relatie inainte sa faca sex deoarece, asa ca si barbatii, ele repeta un tipar de pe vremea stramosilor nostrii.Pe atunci femeile alegeau cei mai puternici masculi cu care sa faca copii pentru a se asigura ca copiii lor erau puternici si puteau supravietui.Dar femeile trebuiau sa se asigure ca barbatul cu care are copilul le va ajuta in cresterea lui.Adica in timp ce femeia statea acasa cu copiii sa aiba grija de ei si sa faca mancare, barbatii plecau la vanatoare sa asigure hrana pentru femeia si puiul lor.De aceea fetele din ziua de azi sunt atrase de barbatii bugati, sau cei cu muschi happy
E un tipar inconstient pe care il tot repeta.De aceea sunt atrase de "baietii rai" pentru ca ei sunt in stare sa le protejeze.In timpurile stravechi femeia trebuia sa se asigure ca barbatul nu o va parasi dupa ce ii oferea un copil, caci altfel, copilul si ea vor muri de foame.De atunci, putem spune ca s-au nascut relatiile: barbatii vor sa ajunga cat mai repede la sex, iar femeile vor sa aiba o relatie stabila de frica sa nu fie parasite dupa sex.

Evident, aceste lucruri se petrec in subconstientul nostru, sunt niste instincte primare care ne-a ajutat sa supravietuim ca specie.

In zilele noastre nu se mai practica asa...dar instinctul ramane.Acesta insa difera de la om la om.Sunt unele fete care nu pot intra intr-o relatie daca respectivul nu le satisface sexual si deci vor face sex inainte de a avea o relatie propriu zisa.Sunt si baieti care asteapta mult si bine sa faca sex cu partenera lor.Sunt diferite tipuri, evident.

In fine, societatea de azi inca mai sufera de pe urma convingerilor generatiilor trecute, de aceea uneori o femeie care se bucura de sex este catalogata curva, iar un barbat care isi pune in practica diferite fantezii este catalogat nebun si obsedat.

Speram sa scapam de aceste prejudecati in curand...dar ma indoiesc ca toti vor intelege ca nu mai traim cu un secol in urma.

| RAY explică (pentru anamary):

Ai dreptate, adevarul e ca societatea noastra e misogina clar

16 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Pentru ca asa este menatlitatea de acum.
Nu trebuie sa presupuna o relatie, pur si simplu asa ne impunem noi.
Fetele in general cauta o relatie si apoi fac sex pentru ca altfel, se trezeste Gigel si Costel sa spuna ca ele sunt panarame pentru ca fac sex cu cine apuca, pe unde apuca si ca nu merita sa devina sotii si mame.
Deci e tot vina barbatilor cumva chestia asta.

| RAY explică (pentru sofisis):

Dar gigel si costel ar vrea sa faca sex cu panarama aia, e ipocrizie clar

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Pai este.Nici nu am zis ca nu este. Clar e oftica.
Cu toate astea, Gigel si Costel cel mai probabil vor proclama public ca deja au facut si ei sex cu panarama pentru ca ea oricum e panarama si prin natura ei face sex cu oricine, nu?
Iar Petrica si Costica ii vor crede pe ei, nu pe ea. De ce? Probabil pentru ca pe ea nu au vazut-o cu acelasi barbat mereu si pentru ca stiu ca face sex fara obligatii cu ce barbati vrea ea. Si uite asa s-a mai nascut inca o curva in cartier. Simplu, nu?

| RAY explică (pentru sofisis):

Oare gandirea asta se va schimba vreodata? apropo nu promovez inselatul in timpul unei relati, desigur nici nu vreau sa destram conceptia de familie, ici nu vreau sa promovez curvia

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Nu are nici o legatura ideea de relatie cu faptul ca fiecare e liber sa faca sex cu cine vrea. Atata timp cat nu am nici o obligatie fata de cineva, nu vad de ce trebuie sa stau 3 luni cu unul ca sa fac sex.

| RAY explică (pentru sofisis):

Nici eu nu vad rostul, dar daca i spun la o fata ca eu caut sex ma va crede neserios, obsedat sexual nu inteleg de ce? de ce exprimarea unor nevoii te fac imoral?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"De ce daca cauti aventura esti catalogat obsedat sexual? " o fac doar frustrati care nu au parte de asa ceva

de ce trebuie sexul sa presupuna o relatie?"" religia

"de ce mereu fetele cauta o relatie serioasa si apoi fac sex?" daca tipul e de "treaba" si arata asa si asa il tin dupa fundul lor cativa ani si dupa daca li se face mila fac sex cu el, daca e unu care arata exact cum vor ele fac sex mult mai repede pentru ca na, hormonii.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Man bine eu sunt batran am 25 asta e, dar gandeste la copii astia man au ei nevoie de relatii asa zis serioase? uite cum e la animale fara asa zisele relatii ei se reproduc si o fac foarte bine, nu inteleg de ce copii se vor maturi, apoi plang pe aici, frate la 16 ani vrei insuratoare? chiar nu-i inteleg pe tineri sincer, in loc sa se bucure de tinerea lor ei prefera relatiile find copii,acuma nu promovez curva man, pentru ca sunt si bts multe, uite alta aiureala daca i spui unei fete ma masturbez ma crede imoral dar daca violez ce sunt? foarte aiurea au gandirea majoritatea din tara asta, baietii care isi ascund nevoile cand le auzi zici ca sunt asexuali, impotenti, gay aiurea desigur se mint singuri

| Ohaithar a răspuns (pentru RAY):

Nu ştiu de unde îţi cunosti tu femeile, dar majoritatea fostelor mele prietene românce erau destul de deschise şi aventuroase cu sexul. E drept că există femei mai închise, dar caută şi tu pe cineva cu un libido similar cu al tău. Poate dacă vrei să găseşti pe cineva cu care să te simţi bine, ar fi bine să încetezi să faci femeile curve.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cum a zis cineva mai sus, tara pudica. iti dai ca mai toti vor sex de mici dar cum fetele stau ani fara sex asa stau si ei in asa zise " relatii serioase ". doamne ferste sa zica in primele 9 luni ceva de sex ca e facut mort dupa sex. cum o dai bine nu e

| RAY explică (pentru Ohaithar):

Cand am facut eu femeile curve?

| Klandestin a răspuns:

Pentru ca ele cred, ca daca se *** cu el, o sa ramana cu ele.

| Ohaithar a răspuns:

Pentru că trăiești într-o țară pudică.
Nu trebuie.
De ce generalizezi?

| RAY explică (pentru Ohaithar):

Scuza-ma daca am generalizat nu era intentia mea

| djphilosoph a răspuns:

Ghinion daca ai avut parte doar de fete ce vor intai o relatie.
Sunt foarte multe care vor si fara.
Banuiesc ca nu iti place sa minti. happy