| justify a întrebat:

De ce de fiecare data cand iubim, daruim tot ce avem mai bun persoanei iubite primim numai suferinta in schimb?

Răspuns Câştigător
| rap4life a răspuns:

Pentru ca viata e o curva...

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde foarte mult de pers caruia ii daruiesti sufletul si dragostea... din pacate se intampla adesea sa primim in schimbul dragostei, numai dispret si suferinta, e pacat ca trebuie sa fie asa, dar nu in toate cazurile e asa, trebuie sa stii cui ii oferi tot ce ai mai bun din tine si sa ai grija pe viitor sa ii oferi unei pers care chiar merita si apreciaza dragostea ta...kiss

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e regula generala...

| Artemiss a răspuns:

Nu generaliza!
Si daca stai bine si analizezi nu primesti numai suferinta in schimb ca altfel nu ai putea sta cu pers respectiva...clipe frumoase sunt sigura ca au fost doar ca nu le iei in considerare...si ca sa iti raspun la intrebare, primesti in schimb suferinta fiindca nu e omul potrivit, nu e pers potrivita...si nu se merita sa o iubesti ...sa dai tot ce e mai bun

mira
| mira a răspuns:

De ce generalizezi? Se intampla ca partenerul sa nu fi fost bine ales si acesta nu a putut aprecia investitia de suflet de care a avut parte. Oricum, dragoste cu sila nu se poate.Ca sa sacrifici totul pentru o iubire trebuie sa te asiguri de reciprocitatea sentimentelor.

kratos
| kratos a răspuns:

Depinde si de persoana cu care stai f mult...eu nu am avut ghinionul tau. Sotia mea ma iubeste si ma respecta si eu la randul meu! Ai grija pe cine iubesti happy

| emi a răspuns:

Justify... ce pèsimism te ataca.nu,nu intotdeauna ne sunt intoarse cu suferinta doar datile in care din pacate ne oferim cui nu ne merita, este un mare pacat, dar se intampla de multe ori si nu putem face nimic ca sa evitam asta, doar poate sa ne oferim putin cate putin, ca sa ne dam timp sa cunoastem persoana care o avem in fata noastra...insa nu-ti pierde speranta, exista si persoane care stiu sa aprecieze ceea ce le poti oferihappy

| Instinkt a răspuns:

Gresit uneori primim in schimb acelasi lucru

| selef a răspuns:

Nu primim suferinta intotdeauna cateodata primim si pediculosis pubis.

| dya_4589 a răspuns:

Pentru ca nu alegme persoana potrivita sad

| bybycka a răspuns:

Ptr k in dragoste intodeauna unu iubeste mai mult! iar intodeauna acesta ajunge sa sufere...bine ca mai exista si excepti...