| anonim_4396 a întrebat:

De ce doare atat de tare?
O relatie de cateva luni, in care au existat multe certuri, din nimicuri (certurile doar pe mess, in realitate totul bine si frumos straight face ). Acum nu inteleg...ma ignora total de cateva zile, dar daca ne intalnim (desi nu mai suntem impreuna) se da la mine si ma saruta. Apoi e iar rece si da semne ca nu mai vrea nimic straight face Nu vrea sa ne impacam, dar nici sa imi vad de viata mea nu ma lasa. Asta doare. Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| nicu_3864 a răspuns:

Se foloseste de tine. Daca consideri ca este alesul inimii tale mai acordai o ultima sansa. Asta ar insemna sa discutati despre relatia voastra, daca vei observa ca incearca sa te sarute sau sa te imbratiseze sau sa te ia cu vrajeli in mijlocul discutiei inainte sa ajungeti amandoi la o hotarare atunci dai o palma si pleaca de langa el si paraseste-l, pentru ca profita de tine. daca pare ca intelege suferinta ta si promite ca se va schimba mai acordai o sansa va face iar la fel parasestel.Sa nu te lasi coplesita de emotii. Emotiile te fac sa iti pierzi luciditatea si sa te lasi la voia intamplarii.Asta ar insemna sa nu ai respect fata de tine. Emotiile sunt si ele bune ca daca nu am avea emoii ne-am abrutiza, am deveni animale. Daca va veti desparti sa nu iti cauti alt prieten prin baruri sau discoteci pentru ca acolo nu gasesti baieti calumea.De acolo e cel mai simplu sa iti gasesti un prieten. Dar dragostea nu o vei gasi acolo.Adevarata iubire vine de la sine. Chiar daca e greu sa astepti pana atunci asa ar fi cel mai bine. Bafta in continuare

| cristy1094 a răspuns:

Poti doar sa te "prefaci " ca nu mai tii la ea/el ca iubi/a si sa incercati sa fiti iar prieteni pentru inceput doarprieteni apoi dupa ce te iarta daca vrei iti mai incerci noroculbig grinbig grin