| Broadband a întrebat:

De ce dracu trebuie sa ma indragostesc asa repede de orice fata care are ochi frumosi si pare de treaba?

9 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Pentru că eşti un băiat slab de înger care nu are atâta tărie de caracter încât să îşi impună şi resptecte anumite criterii. Sau eşti naiv.

| TSO7 a răspuns:

Cu toate că percepem aceste senzații ca fiind dragoste, nu e. Nu poți să spui că iubești o persoană doar fiindcă îți plac ochii sau corpul ei. Această este mai mult o atracție fizică. Cel mult ai putea spune că o placi.

Iubirea presupune să cunoști persoana în primul rând, fiindcă degeaba îți place de ea la exterior. Sper exemplu am văzut fete frumoase și care probabil ar da gata pe mulți băieți, dar când deschid gura sau râd (râsul e cel mai rău), ți se duce erecția și îți vine să fugi...

| Broadband explică (pentru TSO7):

E frumoasa din cap in picioare, desteapta, cuminte fara cluburi si tot ce vezi la alte fete, parca am dat de perfectiune. mica inocenta si doboratoare de inimi sad

| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa iti cobori privirea mai jos, si sa testezi daca intr-adevar e "de treaba" happy

| aXy99 a răspuns:

Nu cred ca te indragostesti, e doar o atractie fizica. Vorba aia "Ce e frumos si lui Dumnezeu ii place". E ceva normal, nu stiu ce simti tu de zici ca te-ai indragostit, trebuie sa cunosti bine o persoana sa spui ca o iubesti...

| Broadband explică (pentru aXy99):

Crede-ma ca stiu ce inseamna nu e prima data...ma intreb de ce trebuie sa fiu asa vulnerabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil inca esti mic si naiv.

| Leerix a răspuns:

Pentru ca esti imatur.