| bleakk a întrebat:

De ce dupa ce ma masturbez (sunt baiat) si o fac cu mare placere, dupa ce ejaculez simt un dezgust total si nimic nu ma atrage o perioada de timp? Care ar fi raspunsul?

Răspuns Câştigător
| Ginandros a răspuns:

Masturbarea este un proces normal de autocunoastere a sexualitatii. Educatia conservatoare induce oamenilor ideea de pacat, de murdarie, de ticalosie etc. legata de masturbare. Aceasta idee este atat de adanc inradacinata in noi incat suntem convinsi ca masturbarea este un pacat (de parca Dumnezeu nu are alta treaba decat sa se uite la ce facem noi in baie). Pe de alta parte, dupa ejaculare, se elibereaza niste enzime care fac erectia sa dispara si sa se diminueze libidoul (dorinta sexuala). Combinate cele doua, reactia psihologica legata de pacatul onaniei si reactia fiziologica de disparitie a libidoului duc la aceasta scarba si autodispret pe care-l simt cei mai multi baieti.

5 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Omg, am crezut ca doar eu, n-am idee

| bleakk explică (pentru Wihox):

Si tu?laughing Si eu la fel am crezut.Pur si simplu e ciudat, fac ce fac, ejaculez dupa care parca urasc tot ce vine din partea aia, si oarecum e bine, dar apoi iar hoplaughing

| anonimguy3 a răspuns (pentru bleakk):

Nu esti singuru bro, doar ca dupa ce termin nu numai de dezgust de dezamagire, suparare cv in gen lol?

| RAY a răspuns:

Consideri asta anormal, dupa asta aparea rusinea

| Emilian65 a răspuns:

Pe uni masturbarea ii revigoreaza iar pe alti ii moleseste. Pe tine te moleseste si de aia nu mai ai chef de nimic.