| LoveUbutUdontCare a întrebat:

De ce e atat de greu sa ierti pe cine iubesti? De ce inseala si apoi se intoarce inapoi? Nu inteleg! Biblia zice sa iertam de 70 de ori cate 7, dar dupa ce ierti de 3, 4 ori pe cineva drag, deja e prea mult. Nu ma mai lasa inima sa iert, imi pierd increderea, si ma gandesc ca mereu va face la fel, mereu va profita de faptul ca il iert.
Am aflat ca prietenul meu s-a culcat cu fosta lui prietena cat timp am fost noi despartiti, si dupa o luna jumatate se intoarce la mine si incearca sa faca sa fie din nou totul ok. Nu are sens sa ii spun ca stiu ca s-a culcat cu ea, fiindca nu o sa imi recunoasca. Nu mi-a recunoscut nici macar ca s-a sarutat cu ea cand i-am zis ca am vazut poze. De ce ma minte, si totusi ma vrea inapoi? Nu pot intelege asta
As fi mult mai fericita si as trece mai usor peste daca ar fi sincer.

Il iubesc prea mult, dar nu mai e baiatul de care m-am indragostit. Dragostea nu e suficienta, si cred ca daca ma multumesc de la inceput cu putin, niciodata n-o sa imi ofere mai mult. ce sa fac? Nu mai am putere sa astept sa se schimbe.
As vrea sa ma despart de el din nou, dar stiu ca voi suferi iar... Cum sa il fac sa inteleaga? Stiu ca asa e el, si stiu ca tine la mine mult, dar nu cred ca se va schimba... cel putin nu acum; e o varsta cand toti baietii spun ca in felul asta "isi traiesc viata" (18)

Va rog un sfat.
Cum sa trec peste? Cum sa-l uit? Sa mai astept? Ce sa ii spun

Răspuns Câştigător
| Annd a răspuns:

Daca te-a inselat si s-a culcat cu fosta lui prietena...imi pare rau...nu te iubeste.
Stiu ca e direct si dur,dar e adevarul.
Trebuie sa te pui pe tine inainte de el,si oricine altcineva.
Nu-l mai lasa sa te caute.
Nu-l mai primi inapoi.
De ce sa ne prefacem ca totul e roz cand de fapt,totul nu exista?
Nu e ultimul baiat.
Sigur exista cineva sa te faca fericita,dar nu este el.
Daca vrei sa nu mai suferi,trebuie taiat raul din radacina.
Lasa-l pe el,lasa iubirea asta care doar tu o simti,si zambeste!happy
Simte-te bine!
Pentru ca nu tu vei fi cea care v-a regreta,ci el.
Asa ca renunta acum, sau raul nu v-a inceta.
Tine minte, tu inainte de toti!
Bafta!

3 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Asculta in astfel de situatii chiar ca nu are rost lasa-l sa mearga la fosta iar tu continua sa visezi.pe lumea asta draga mea toti ne gasim jumatatea in univers iar relatiile astea ne testeaza noua capacitatea asa ca treci peste strange din dinti caci mai bine acum decat mai tarziu

| Chrisstine a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru sit prin care treci,poti sa stai de vb cu el si sa ii spui uite stiu ca te-ai culcat cu fosta ta pr,nu mai am putere sa trec peste ce imi faci, daca m-ai iubi nu mi-ai face asta. poti sa il intrebi daca ar fi in locul tau el ce ar face si daca are idee cat doare.din toata situatia asta doar u ai de suferit, el ba vine la tine ba se duke la aia.stiu ft bine cat doare da trebuie sa gandesti ca nu te merita si ca,chiar daca te doare ar trebui sa incerci sa treci mai departe,in final toate trec si poate dai peste un baiat care te merita si ar face totul pentru tine, sti vb aia, dupa furtuna vine si soarele.pup si bafta

| scmcristina a răspuns:

Cum ai spus si tu dragostea nu este suficienta... Si daca exista dragoste nu poate fi fara suferinta si greseli.De ce sa astepti pe cineva care poate nu o sa se schimbe niciodata,cand ai toata viata inainte. Daca nu o sa mai fie el, poate o sa fie alti baieti care o sa iti greseasca, sau o sa te faca sa suferisad Si inca ceva TIMPUL nu vindeca, doar trece sad