| MARIUSHD90 a întrebat:

De ce ejaculez prea repede? Nu introduc penisul in vaginul fetei, si ma excit foarte repede si ejaculez. Asta dupa ce ne pupam si alte chestii... Fara prezervativ se intampla asta, iar cu prezervativ ma tine in jur de 5-6 minute. Ma poate ajuta cineva?happy

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te ajute timpul si experienta

| mihai69 a răspuns:

Pune 2 (prezervative).

| neutrino a răspuns:

Spune cat vrei sa te tina.

| valentingb a răspuns:

Timpul și experiența, da, ajută. De asemenea si prezervativele groase, speciale. Nu folosi două prezervative, e posibil ca unul să rămână înăuntru. Metodele cele mai folositoare sunt :
luarea gândului de la ceea ce faci. Numără în gând de la 100 către 1, gândește-te la altceva. Excitarea apare când te concentrezi pe sex.
Altă metodă este hipnoza. E foarte utilă, are efect. Există de asemenea și pastile care să te ajute. Antrenamentul prin masturbare prelungită e altă metodă.
Poți cere sfatul unui urolog sau al unui psiholog.

| MARIUSHD90 explică (pentru valentingb):

Ce fel de prezervative sa folosesc?happy

| valentingb a răspuns (pentru MARIUSHD90):

De exemplu, Durex Extra safe. Siguranță sporită, mai groase, astfel că simți mai puțin. Dar din experiența personală și din studiile citite (sunt student la psihologie), cea mai eficientă ar fi hipnoza. Merită încercat, zic eu. O faci o dată și gata, nu iei pastile cu anii sau alte cele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se intampla la inceput. Nu e nimic, dupa ce o sa incepi sa ai o viata activa sexual, dupa cateva saptamani de activitate o sa tii mult mai mult decat atat. E doar vorba de obisnuinta.

O zi placuta

| MARIUSHD90 explică (pentru anonim_4396):

Inceput zici?happy ce inseamna inceput? ca de vreo 4-5 ani am inceput viata sexuala happy

| Adelin89 a răspuns:

Cand ai fost un tinc de 10 ani ai descoperit laba si daca ai dat-o prea des, ai ramas cu ejaculare precoce...

| MARIUSHD90 explică (pentru Adelin89):

Crezi da ca aia?happy

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Incearca tenga toys. te va ajuta sa-ti controlezi ejacularile.

| Ginandros a răspuns:

Ceea ce ti se intampla se numeste ejaculare precoce si afecteaza peste 90% dintre barbati cel putin o data in viata. Este un fenomen neplacut, dar natural si provine din anumite temeri, incertitudini si prea mult stres. Exista tehnici de evitare a acestui fenomen incomod si jenant.