| Mihail97 a întrebat:

De ce este o ruşine să plăteşti pentru sex la noi, pe când în vestul Europei este ceva normal?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

E o rusine sasi bati joc de o fata sa stai cu ea doar pentru sex da asta e rusine nu ca isi satisfaci o nevoie umana,sexul e o dorinta biologica umana si asa omul nu e monogam,daca ar fi monogam nu ar exista divorturi asa dese, toata istoria a demonstrat ca barbatul e poligam si femeia dar barbatul ia interzis poligamia, Romania este o tara de religiosi unde totul e imoral, pacat, o tara care este inca in evul mediu pupatori de oase putrezite

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

Acum ti-ai dat arama pe fata, falsul Ray...

| RAY a răspuns (pentru Lawliet14):

Haaaaaaaaaa cei asta o gluma? cand am fost eu fals vreodata? mereu am fost sincer

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nicaieri ceva normal, peste tot e o rusine. In vestul Europei este legal, dar tot rusinos este, fiindca un om adevarat va face dragoste numai cu persoane pe care le iubeste si va tine la aceasta regula toata viata. In vestul Europei sunt chiar mai marginalizati cei care platesc pentru sex, daca se afla, zunt izolati la serviciu, tratati ca niste membri de mana a doua ai societatii (sigur, nu ma refer in comunitatile de hamali din port sau muncitori in constructii, unde morala are o valoare mult mai mica)

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca suntem o natie de inapoiati neandertali

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca, rusine este peste tot in lume, la bordel mergi de obicei ca sa-ti satisfaci o nevoie sau o fantezie, pe care nu o poti capata acasa din diverse motive, sau nu ai pe nimeni in viata ta sa te satisfaca.
Binenteles ca iti este rusine sa se afle despre tine ca practici bordelurile, pentru ca oamenii te judeca si pot interpreta iesirea asta, ca fiind ceva anormal cu tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E o rusine daca e singurul mijloc prin care poti obtine sex.
Daca mergi la 'curve' de 3 ori pe an, ca barbat, cand petreci prin oras si esti prea ametit ca sa fii in stare sa convingi o fata normala, nu e nimic rusinos.

| n1445 a răspuns:

Sexul este o nevoie umana, iar fetele nu ar trebui sa isi vanda corpul pentru niste bani. Nu e ca si cum ti-ai vinde un rinichi pentru ca asta nu ai face de placere. Este un act care trebuie facut cu persoana pe care o iubesti nu cu orice libidinos gasit intr-un club... parerea mea, fiecare e liber sa faca ce doreste

| Em4nuel0Emmy a răspuns:

Este o rusine pentru ca asa percep majoritatea oamenilor din Romania, dar din punctul meu de vedere nu este.