| Aleexandraaaaa97 a întrebat:

De ce fetelor le e rusine sa recunoasca ca se masturbraza sau ca se uita la filme porno? Pana la urma e ceva normal

24 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar pe tine cu ce te ar ajuta daca ai stii exact?

| wolder a răspuns:

O fac, dar ele nu recunosc, se rusineaza, cred ca lumea va rade si le va lua la gluma

| mihai69 a răspuns:

Și unor băieți le e rușine să admită asta. Și ce dacă?!?

| aXy99 a răspuns:

Nu stiu cum sa iti zic, dar nici baietii nu recunosc (cel putin nu iti zic direct) daca ii intrebi. Exista o retinere, nu stiu exact de ce.

Răspuns utilizator avertizat
| Seba2013 a răspuns:

Pentru ca face emotional, ceea ce nu este acceptat in lumea fizica.

Toate gandurile, sentimentele, apar in societate, nu exista masturbare sau sentimente, fara conectarea cu sentimente.

Cel care se masturbeaza isi sustrace aceste lucruri din societate, si dorinta este conectat la real.

Dar stiind ca nu este permis sau este gresit, sau ca nu poate, incepe sa faca masturbarea cu gandul la societate.

| Seba2013 a răspuns (pentru Seba2013):

Unde am scris: fara conectarea cu sentimente.
Era cu mediul.

| Seba2013 a răspuns:

Sunt fete care nu se masturbeaza, si nu trebuie sa recunoasca.
Ai prins tu una in fapt?

Eu chiar am vazut ca cele care se masturbeaza recunosc, desgur ca nu recunosc, daca stiu ca vor fi criticate(altele recunosc), si oricum asta nu este o mandrie ca sa recunoasca, asa cum ti-am spus in comentariul anterior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

asta ține de intimitatea fiecăruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e mai bine ca fac asta. uite diferenta intre fete si baieti. in ziua de azi toti au impresia ca baietii sunt dependenti de laba si fetele sunt maicute, doar pentru simplul fapt ca baietii recunosc ca fac si fetele mint ca nu

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu sstiu exact, la barbati astfel de subiece se vorbesc mereu, ei sunt mai vulgari, nu le este frica sa recunoasca, pe cand, in cazul unei fete, este putin mai ciudat subiectul, fetele sunt putin mai cuminti, nu toate, dar unele da. laughing BAFTA! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Eduard196 a răspuns (pentru remus1007):

Nu. nu este. crede-ma ca mie mi-a facut mult rau chestia asta. cand am lasat cateva luni masturbarea am avut asta sa pun mana pe picior unei colege lucri care nu l mai facusem niciodata. pe langa asta m am asezat pe canapea langa o fata cand am vazut-o singura si am vorbit cu ea. si astea s au intamplat cand m am lasat. pana atunci mi era sa vorbesc cu o fata si devenisem inchis in mine si nu mai stateam cu prietenii. masturbarea e o tampenie mare de tot. Cea mai normala chestie este sa ramai virgin pana te casatoresti si sa nu faci nimic nici sa te masturbezi

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Eduard196):

"Am citit-o. Virgiliu Gheorghe nu e om de știință, iar cartea este o adunare de obsesii și manifestări paranoice lipsite de orice suport. Presupun că acum glumești, nu? Nu poți, în mod serios, într-o discuție serioasă, să-mi recomanzi așa ceva. Cartea ar fi revoltătoare dacă nu ar fi hilară. Și acum vorbind serios, spune-mi o carte adevărată, nu îți mai bate joc." Brigaela.

| doctorandus a răspuns (pentru Eduard196):

Si virgin si fara masturbare, asta da reteta de mod de viata pentru estropiati.

| Eduard196 a răspuns:

Nu. Nu sunt departe de realitate. Sunt doar gresit inteles. Dar stiu exact ce spun si ce vorbesc

| Sweet155 a răspuns:

Pentru ca lumea va crede ca este usuratica sau ca este timida.

| qCrazyMan a răspuns:

Le este rusine normal. tongue e fata nu ca noi urangutani rolling on the floor

| Arummaculatum a răspuns:

Oare de ce iti raspund numai baieti la intrebarea asta?laughing La asta nu te-ai gandit