| anonim_4396 a întrebat:

De ce lui ii place sa se uite asa cate un pic cu coada ochiului la fete sexy imbracate sau machiate. dar la mine nu-i place cand ma vede asa zice ca se uita altii la mine? oare gelozia asta poate duce la batai?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

La altele se uita pentru ca asa e programat. Formele au devenit valoare de-a lungul timpului, pana la apogeul din ziua de azi.

De multe ori un barbat se uita la o femeie si ii admira formele (sau poate doar zambetul, poate ii aduce aminte de cineva), chiar si cand n-are nicio intentie de a face vreo ceva cu ea.

Crede-ma insa ca un barbat se poate uita la 100 de femei intr-o zi si apoi in fiecare seara la rand sa se intoarca la aceeasi femeie.

Si acea femeie e astfel mai norocoasa decat celelalte 100 care sunt admirate probabil de zeci/sute de barbati zilnic.

Si acel barbat e mult mai norocos decat altii care nu au seara un acasa unde sa mearga astfel incat sa contrazica ordinea asa zis fireasca a lucrurilor.

O relatie n-a insemnat niciodata ca fiecare trebuie sa respecte un tipar.

O femeie traieste.

Un barbat traieste.

Ei traiesc singuri si totodata impreuna.

Cand nu mai pot trai si impreuna, aleg sa traiasca doar singuri.

Asa cum si cand nu mai puteau trai doar singuri, au ales sa traiasca si impreuna.

Daca nu intelegi aceste lucruri, poti spune ca orice viitor iubit e vaduv pentru ca partea de iubire din tine e moarta de la bun inceput.

| butterfly27 a răspuns:

Gelozia nu-i buna, stiu din proprie experienta.Asa sunt toti barbatii,din pacate! Intotdeauna se vor uita la altele,oricat esti tu de frumoasa. Daca e agresiv, eu nu a-si ramane cu el, k nu duce la nimic bun asta. Poate ar fi bine sa discuti cu el...te pup:*

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da sigur e gelos. in mintea lui le vede pe acele fete niste usuratice si de la tine asteapta probabil mai mult.

| SexGirl1921 a răspuns:

Fa-l sa inteleaga ca o faci pentru el, pentru el te faci frumoasa si ca te deranjeaza cand el se uita dupa altele si pe tine nu vrea sa te vada frumoasa.nu e frumos ce face

| HeavyStar a răspuns:

Poate ca altle is mai bune ca tine.
Habar n-am.
Cu prietena mea nu fac asa.

| Anonimousisback a răspuns:

Uita-te si tu la altii... :I