| LoVeYoUtO a întrebat:

De ce ma doare burta imi vine sa vomit imediat dupa ce mananc ceva... Ma doare burta in continu de la ultimul contact sexual care a avut loc acum 3 zile. Exista posibilitatea de a fii insarcinata?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Simptomele nu apar asa repede.Dar sanse exista daca a fost neprotejat.

| KodrutZ a răspuns:

Daca esti insarcinata, sigur de la asta de acum 3 zile nu au aparut simptomele astea. In alta ordine de idei... de protectie nu ai auzit? Sau ai impresia ca ruleta aia ruseasca de coit intrerupt e metoda contraceptiva viabila in cazul astora ca tine care nici macar nu au terminat liceul?

| corbulalbrosu a răspuns:

Starea de rau poate fi urmarea unei indigestii, dar in nici un caz nu este provocat de o sarcina. Ori este mult prea tanara/foarte mica ori extremde putin informata. Simptomele de sarcina nu pot sa apara imediat cum intretii sexul. Cel mai devreme pot sa apara dupa circa 5-6 saptamani din momentul intretinerii sexului. Fuguta la medicul de familie sau la farmacie sa-ti prescrie/dea niste"bumbi" pentru stomac.Medicamente bune pentru indigestie : Digest-duo, Emetin, Gastroprotect, Colebil, Fiobilin, Furazolidon, Loperamid, Mezym, Triferment, Ox Bill, Sanyzme sirop, Bil Plus, Espumisan.
Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Durerea de burta si vomitatul sunt reactii ale organismului tau in urma actului sexual avut cu prietenul tau.

| LoVeYoUtO explică:

Am uitat sa mentionez ca nu a ejaculat in mine

| corbulalbrosu a răspuns (pentru LoVeYoUtO):

De asemenea ai uitat sa mentionezi si ceea ce este de fapt cea mai importanta conditie si anume, daca ai fost sau nu in perioada fertila in momentul sexului. In cazul in care sexul se intretine in afara acestei perioade poate sa ajunga in vaginul tau toata sperma existenta in intreaga lume si tot nu ai putea ramane insarcinata. Stii de ce? Daca inca nu stii, atunci afla ca pentru a se putea forma o sarcina este nevoie in primul rand sa existe un OVUL VIABIL in organismul tau. Sarcina nu ia nastere doar din... sperma.