| kyliejenner a întrebat:

De ce majoritatea baietilor se plang ca sunt trimisi in friend-zone?

Daca esti dragut cu o fata nu inseamna ca vrea sa iasa cu tine. Daca esti dragut cu o fata nu inseamna ca ar trebui sa fie cu tine. Fetele nu trebuie sa faca nimic doar fiindca esti dragut si de treaba cu ele.

Ce inseamna dragut-ul asta? Cica ar insemna un tip intelectual, diferit fata de prietenii lui care merg la sala sau la petreceri din camin. Baiatului nostru ii place tot ce ii place EI, ii arunca complimente si cadouri si e gata oricand sa ii dea sfaturi. Dar de ce ea nu se duce acasa cu el? Pentru ca in realitate el este enervant. Intr-o societate unde a spune nu unui baiat este subiect tabu, el simte ca ar trebui rasplatit pentru comportamentul sau.

De ce "toate femeile" merg dupa baietii rai, assholes? Fiindca "assholes" astia aduc ceva "on the table".

Femeilor le plac barbatii interesanti si care fac chestii, viata lor nu graviteaza in a se face placut pentru o fata si a se indragosti de ea. Nu exista o magie prin care sa faci o fata sa te placa. Nu exista nici un cheat code sau combinatie de pantofi si parfum ce ar face o fata sa iti cada la picioare.

Nu te mai plange de friendzone. Nu s-au terminat femeile/barbatii. Focus on yourself si persoana potrivita va veni la momentul potrivit.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza cu freind zone e o aiureala noi oamenii avem rezerve de interse se numesc, ne folosim de un obiect un timp numai avem nevoie apoi la nevoie iar apelam la el, pentru ca acel obiect sa devina obiect principal este nevoie de un interes de un badboy

| LoveSleep a răspuns:

Ai foarte mare dreptate, dar intr-o oarecare masura te înșeli și nu știu de ce o ții sus și tare ca nu exista "friendzone".
Crede-ma ca pot sa fac aceeași fata sa ma placa ca pe un viitor iubit sau ca pe un simplu amic. Totul ține de felul în care îi vorbești și te comporți cu ea.
Oricum, parerea mea.

| SkyPilot a răspuns:

Am mai citit undeva mare parte din ce scrii happy
Nu "ne plangem". Unii dintre noi nu inteleg ce se intampla si de ce.
Cand mi-a fost servit textul cu prietenia, le-am explicat clar ca am destui prieteni si nu am timp pentru altii noi, dupa care mi-am vazut de drumul meu
Ceea ce m-a deranjat cu adevarat a fost sa fiu purtat cu vorba si sa mi se ceara in calitate de pretendent servicii pe care le-as fi facut cu cea mai mare placere prietenei mele, dar sub nici o forma altcuiva. M-am pacalit odata, dar mi-am invatat lectia.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Inca ceva: nu m-am transformat in catelul ei, nu am avut pretentii (dimpotriva, observam atent initiativele si semnele ei de interes in mine), si as fi apreciat foarte mult un NU spus in fata. De fapt am si ramas bun amic cu doua fete care m-au refuzat direct.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu se plange nimeni, p.anaramelor, cine a zis ca un barbat dragut si inteligent nu e in stare sa aduca pe masa si sare si piper? De ce comparati toti barbatii draguti cu nerzii (nerdzi) care nu sunt in stare sa fie altcumva de unidimensionali? Dar chiar si asa, unele fete/femei ii considera si pe aia draguti. Si eu daca as fi femeie i-as considera, decat un asshole. Ce faci un un "asshole" in afara de "sport"? Pe voi astea de genul acesta, va caracterizeaza lupta pentru placere. Altfel nu stiti, habar n-aveti ce inseamna sa fiti implinite. Deci decat un asshole, mai bine un "nerd", si cel mai bine un barbat echilibrat (dragut si pasional).

| Lawliet14 a răspuns:

Si inca ceva, un barbat d-ala inteligent poate sa faca si viata intima mai interesanta decat un "asshole mecanic". Si FRIEND ZONE, ce e ala? De ce il accepta multi? Pai il accepta pentru ca isi fac sperante, altfel daca nu ar mai exista nicio speranta nu l-ar accepta. Eu le recomand barbatilor sa nu se lase umiliti. Daca o femeie e pr. oasta, e clar ca n-ai ce sa-i faci! Pierderea ei...

Si da, pot seduce o femeie cum n-a sedus-o precedentul. Nu insa sa cada la picioare sau sa isi neglijeze programul.

Dovada ca unele n-au stat decat cu mediocri sau chiar stau toata viata lor.

| 愛日本 a răspuns (pentru Lawliet14):

Adica o femeie ar trebui sa accepte orice ii iese in cale, barbat sa fie, daca ii cere sa iasa cu ea? Asta insemna sa nu fie proasta si p.anarama la tine?
Pur si simplu unii nu sunt de nivelur lor sau pur si simplu acelei fete nu ii place deloc, nu se simte atrasa de el sau nu are nici un interes.Ce e asa greu? Daca te-ar accepta oricine, ce bine ar fi, acum poate as fi stat la masa cu Jackie Chan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce nu m-au mirat ultimele 2 "parti". am observat si eu chestia asta, cu cat nu dai 2 bani pe o fata cu atat ea e mai interesata de tine. de aia multi prosti ajung in friend-zone, se omoara atat sa ii faca pe plac si cand vine unu care le vede ca niste obiecte si nu dau 2 bani pe ele, li se pare mai interesant. as simple as that.(cred ca asa se scrie laughing ).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Totusi am o intrebare, ce ai vrut sa spui cu "Femeilor le plac barbatii interesanti si care fac chestii, " care sunt acele "chestii"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca astept raspuns la intrebarea mea, vad ca nu ai avut bunul simt sa dai pe aici dupa ce ai pus "intrebarea".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. pentru ca baietii vor sa faca sex, pentru ca programare genetica. daca baietii vor sa faca schimb de idei aleg un alt baiat, nu o fiinta irationala.

2. baietii rai nu pun nimic pe masa, tocmai asta e ideea. femeile, la nivel subconstient, isi aleg partenerii in functie de cat de alpha sunt, tot pentru ca programare genetica. un barbat poate sa nu aiba nimic de oferit dar tot va fi atragator abordand atitudinea potrivita si daca are cativa asi in maneca. cum curcile sunt atrase de obiectele stralucitoare asa sunt si femeile de barbatii indiferenti si miserupisti.

Eu ma focusez on myself tot timpul, cateodata mai constat ca exista si alti oameni dar uit repede. Mersi pentru lectia de pseudo-psihologie si sfaturile care ma vor ghida in viata.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Unii nu pot intelege ca unele fete nu-s interesate de ei laughing
Acum ceva vreme, un tip m-a abordat pe Facebook. Din vorba in vorba mi-am dat seama ca e citit, dar in acelasi timp, e foarte nesigur si se straduieste prea mult sa-si expuna calitatile. Mi-a propus sa iesim la un suc, dar l-am refuzat frumos, moment in care parca a luat-o razna. A inceput sa apeleze la mila mea, sa ma intrebe de ce, sa insiste si sa-mi spuna de toate facultatile lui, miliardele de carti citite etc laughing
Parca n-avea strop de demnitate, imi spunea ca vrea sa ma astepte pana o sa-mi dau seama ca el e baiatul perfect, ca lui ii place cum arata, ca mie de ce nu-mi place laughing
Toate astea in conditiile in care ne cunoasteam de mai putin de o zi, iar eu aveam prieten, lucru pe care i l-am spus.
A fost amuzant, dar si jenant. E chiar aiurea sa ti se ceara explicatii, care la un moment dat se transforma in reprosuri, de parca n-ai dreptul sa nu iti placa de cineva.

| Dracoola a răspuns:

Acum depinde. Cand cei implicati in asa zisul friendzone, care nu prea exista de fapt in realitate, sunt draguti unii cu altii, se poate numi discutie de complezenta, cu respectarea unor reguli de bun simt. Ce te faci insa cu fetele care vor sa manipuleze masculii si nu le zic nici da, nici nu, mai multa vreme. Ii lasa sa atarne de coada lor, se simt bine doar pentru ca primesc ploi de complimente, le place sa fie bagate in seama, sa aiba cati mai multi admiratori.
Despre "baietii rai" care au succes, prefer sa ma abtin, este doar un cliseu. Nici fetelor nu cred ca le plac nemernicii, poate numai celor inclinate spre melodrame.