| ȘefuLaValută a întrebat:

De ce majoritatea femeilor "iau foc" daca le zici P***? Le supara conditia? Unele chiar nu sunt mai mult de atat dar se supara amarnic daca le zici asa.

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te comporți așa, nu dai dovadă decât cât de mult știi tu să te respecți pe tine!
Pa, pa.

| ȘefuLaValută explică (pentru Legiuitoarea):

De unde ai tras concluzia ca ma comport asa?

| Prezidentul a răspuns:

Esti nesimtit! laughing Nu stiai ca trebuie sa incepi cu "lugu lugu" si dupa, dupa poti sa zici orice, numai conteaza!

| ȘefuLaValută explică (pentru Prezidentul):

Spune-i unei parasute asa sa vezi ce palma iti iei.A doua zi cand ai castigat la loto spune-i din nou sa vezi cum se schimba atitudinea, rade, glumeste =)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil le supara nivelul tau de nesimtire, prostie si cocalarime

| ȘefuLaValută explică (pentru suntserios):

Unde am spus eu ca m-am adresat asa vreunei femei? Idiots, idiots everywhere

| Duucu a răspuns:

Doar cocalarii abordeaza asa fetele. Mai bine suna "fa".

| ȘefuLaValută explică (pentru Duucu):

Ai ceva cu smecherii?

| Duucu a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

Imi plac smecherii, daca se incadreaza in definitia DEX-ului. Imi plac oamenii descurcareti si diferiti de restul societatii.
Dar vezi... acum smecherii au devenit altfel.

| ȘefuLaValută explică (pentru Duucu):

Descurcaret si diferit...m-ai descris

| Duucu a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

ȘMÉCHER, -Ă, șmecheri, -e, adj. (Adesea substantivat) Care știe să iasă cu dibăcie din încurcături, pe care nu-l poți păcăli; abil; isteț, dezghețat; șiret, șarlatan. – Din germ. Schmecker „persoană cu gust rafinat".

| ȘefuLaValută explică (pentru Duucu):

Eu is ala.Dar am si ceva mangleala ca trebuie in ziua de azi

| Lothar a răspuns:

Nu ar fi frumos sa vina o fata si sa ti spuna : ce faci ba p*ta?
Eu asa cred, unii baieti nu sunt mai mult de atat dar se supara amarnic daca le zici asa

| ȘefuLaValută explică (pentru Lothar):

Unele asistente TV merita apelativul asta.Si atunci de ce se supara daca le zici pe fata?

| BubbleWhitee a răspuns:

Eu sunt fata si cu siguranta nu mi-ar placea ca cineva sa mi se adreseze in felul asta. E adevarat ca pana la urma, toate avem p***a, doar ca nu e necesar sa te adresezi in felul asta. E jenant, penibil si urat. Nu cred ca ai cuceri vreo fata spunandu-i asa. Fara suparare, dar sa gandim logic, suna chiar aiurea. Tie ti-ar placea sa te strige cineva ***? Cum ar suna asta? Mie una mi se pare urat. Parerile sunt impartite. Esti baiat, gandesti altfel, asta e opinia mea.Dar cum ai spus si tu, unele nu sunt mai mult de atat. Banuiesc ca nu te spui asta despre toate fetele. Chiar si cu fetele din ziua de azi, nu chiar toate sunt la fel. Mai sunt pe aici, pe-acolo cate una care e de apreciat si nu merita sa i te adresezi asa. Si faza cu supararea, nu stiu ce sa zic. Eu nu as lua foc pentru ca sunt suficient de matura cat sa-mi dau seama ca nu e nevoie sa ma supar de la un cuvant precum un copil mic. As spune pur si simplu " frate, nu-ti permit sa imi spui in felul asta pentru ca ma deranjeaza si pentru ca nu sunt o tarfa/zdreanta sa-mi spui asa. " Acum depinde si carui fel de fata i te adresezi in felul asta.

| BubbleWhitee a răspuns (pentru BubbleWhitee):

Ca nu spui **

| ȘefuLaValută explică (pentru BubbleWhitee):

Normal ca nu le zic la toate asa.Nici macar la una nu i-am asta in fața, chiar daca erau panarame/tarfe Loredana Chivu gen. Dar ce faci c*** suna bine happy

| BubbleWhitee a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

Asta e alta treaba. Oricum, asta a fost parerea mea laughing. Respect ca gandesti corect.

| GeorgyGirl a răspuns:

Pentru ca e farte urat sa spui asa ceva unei fete nu e frumos deloc.numai un badaran nesimtit spune asa ceva unei fete!

| ȘefuLaValută explică (pentru GeorgyGirl):

Unei curve de ce nu?

| GeorgyGirl a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

Daca e curvi e alt ceva ai dreptate