| fqwaf a întrebat:

De ce multi oameni, dupa ce au iesit dintr-o relatie, blocheaza pe facebook pe celalalt, ignore pe YM?

18 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Fiecare reactioneaza diferit dupa o despartire.
Daca te tine, ii dai si block, de nu mai ajunge la tine nimic din ce are de zis, ii arati tu cine are c****** in relatie.
Ma rog, eu una sunt nasoala rau cand ma despart.

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

"Ma rog, eu una sunt nasoala rau cand ma despart." laughing, ai avut multe "experiente" de genul sau ce?

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Experiente cu mine "nasoala rau cand ma despart"? laughing)
Sa stii ca, au fost relatii nesemnificative. Poate si de asta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

Ma refeream la faptul ca ai avut multe despartiri, de stii ca esti rea. tongue era o intrebare.
"Sa stii ca, au fost relatii nesemnificative" stii tu vorba aia da fuq? parca nu ai nici 18 ani, cate ai avut 20? ma simt in minoranta laughing

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Facem chat la intrebare si totusi, nu cred ca ar interesa pe cineva fostele mele relatii. Inceteaza sa mai fii curios! laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

Pai cum vine, "nu crezi ca doare pe cineva " sau nu mai vrei sa fiu curios? hotaraste-te laughing

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,corect te doare... te simti in minoranta. Scuze, nu a fost intentia mea

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai se despart in urma unor neintelegeri, se lasa cu tipete, multe cuvinte urate spuse la nervi si cred ca se rup complet de acea persoana daca fac asta, o tampenie, se vede clar cum viata virtuala intra adanca in viata noastra reala

| Mayar a răspuns:

Daca individul x se desparte de y, normal ca nu vrea sa il mai vada pe bou si sa mai vorbeasca cu el. Daca poti sa iti faci nervi mai putini, de ce nu?

| emchristina a răspuns:

Poate din cauza ca au suferit pentru el/ea. Si le este greu sa mai vorbeasca cu acea persoana, sau se simt rau cand vad ca respectivei ii merge bine si dupa despartire.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Aia multi oameni de care zici tu sunt sclavii societatii bolnave in care traim, o persoana educata, cu capul pe umeri, intelege ca o relatie s-a terminat si nu se manifesta pin asemenea prostii

| Liviu a răspuns:

Eu asta fac mereu,e un mecanism de ''aparare'' la mine.Pur si simplu, daca o tin in lista, daca mai imi scoate ochii cu ceva, sau se baga in seama aiurea, sunt in stare sa ii spun multe lucruri care nu vreau sa le spun.In un cuvant,sunt foarte razbunator, mai bine incerc sa uit ce mi-a facut, daca o vad zilnic in lista, ma face sa ma razbun (: Ce pot spune, scorpionii stiu de ce laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Acestia sunt niste copii teribilisti si frustratii care nu pot intelege ca si dupa o relatie esuata ranchiuna nu are ce cauta in viata sociala.

| Oana92 a răspuns:

Din prostie, orgoliu, imaturitate. E greu sa ramai in relatii bune cu un fost, dar e lipsa de bun simt sa il ignori.

| mont a răspuns:

De prosti de cele mai multe ori, vor sa rupa orice legatura cu fostul/fosta, sa fie siguri ca nu exista nici o sansa de a mai vorbi cu el/ea, de parca il/o mananca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostii copilaresti. ca si atunci cand auzi ca cineva intreaba ce sa faca ca s.a despartit de recent si se gaseste un destept sa zica " cauta altu/a sa uiti de ex ".

| Juravle_Mario_1991 a răspuns:

Ca ei nu se inteleg de asta.
Funda?

| FunkyGurl a răspuns:

Pentru că nu s-au maturizat încă. Prostii de copii mici, ce să-i faci.