| Mark2012012 a întrebat:

De ce ne masturbam si nu apelam la cineva pentru a face sex ca un fel de prieteni cu beneficii. Oare ne e prea rusine sau nu vrem sa facem s*x fara sa avem o relatie intima? Cred ca am creat un pleonasm pe undeva.

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

laughing Cred ca ai pus la misto intrebarea dar sa dau un raspuns cat mai scurt.
In general cand 2 persoane ai o relatie intima apar sentimente, care nu mereu sunt la ambele persoane.
2. Ti-ar convenii ca persoana care te ajuta pe tine sa o faci sa aiba programati si altii? Pentru ca exista posibilitatea sa apara tot felul de boli.
3. Ti-ar convenii in final sa stii ca te-ai casatorit cu o fata sau ca esti intr-o relatie serioasa cu o fata care a facut laba sau a facut-o cu toti prietenii si vecinii tai?
Inteleg ce doresti sa zici dar intelege ca suntem oameni nu roboti, deci gadim si punem suflet in ceea ce facem.
Curvele care le vezi ca fac orice pentru 50 lei... gandeste-te ca probabil nu asta-si doresc cu adevarat. Poate au avut o trauma, poate sunt obligate etc.
Am avut o relatie de genul si in relatii de genul e bine sa gasesti pe cineva care-si doreste asta... dar 100% in final cineva o sa fie ranit.
Nu-mi zi mie ca nu ai intalnit sau nu exista nicio fata de care ai zice: pe ea nu as impartio cu nimeni.
Ceea ce zici tu exista, dar repet: apare riscul de boli, riscul sa te atasezi de persoana aceea si sa fie aiurea sa afli ca mai se duce la 10 in ziua aceea. etc.
Pe scurt: poate exista ceea ce zici tu, dar nu poate tine mult timp cu aceeasi persoana. In general nu e sanatos pentru tine sa ai numai astfel de relatii, deoarece probabil in final o sa intrii in deprimare ca nu o sa stii cum e sa te iubeasca cineva si probabil o sa fie aiurea pentru tine sa fi un simplu obiect.
Repet: pe hartie totul e okay, dar noi nu suntem roboti si in final simtim nevoia de ceva mai mult decat sex.
Daca ma insel atunci de ce mai exiata relatii? de ce vrei o fata? exista papusi acum pentru sex care seamana mult cu realitatea si am inteles ca o sa apara in China unele si mai reale. Deci daca nu relatii ci doar sex iti doresti atunci visul tau poate fi indeplinit in viitor, de evolutia tehnologiei. happy

9 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Asa spui de parca masturbarea ar fi un pacat, o singura viata avem happy

| RAY a răspuns:

Mark o fata sa faca sex poate la orice ora din zi sau noapte un barbat sa gaseasca o fata pentru sex gratis cu o fata e cam rar, dupa cum diferenta fata va vrea sa profite pentru ca face sex cu tine, profitul inseamna avea un interes fata de persoana respectiva
emotional
financiar
atractie fizica
faza cu prieteni e la moda dincolo dar fi fara grii ca nici acolo masculi nu fac sex gratis si platesc, orice mascul plateste pentru sex e ceva normal sa dam hrana pentru sex

| corbulalbrosu a răspuns:

Ideal ar fi sa fii intr-un grup de prieteni si prietene care sunt adept/i/e ale practicarii sexului fara beneficii si astfel nu ai mai fi obligat sa recurgi la masturbare. Nu este vorba de rusine este vorba de lipsa unei astfel de partenere iar in anumite cazuri poate fi vorba de percepte morale/religioase conform carora sexul este interzis in afara unui anumit cadru.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Simplu,femeile nu gandesc asa,, pofticios,, cum o facem noi. Ele gandesc mai intai sentimental si dupa vine partea fizica.

| StevenMetalhead a răspuns:

Dapoi se va duce lumea pe rapa asa.Mai bine lasa lucrurile asa cum sunt ele.

| DroGhys a răspuns:

1) Crezi ca gasesti asa usor,, one night stand'' sau pe cineva cu care sa faci o relatie de tip "friends with benefits"?
2) Sa stii ca in unele cazuri este mai bine masturbarea. Nu te freaca nimeni la cap dupa, este si sanatoasa si sigura fata de sex.

winking

| Livelord a răspuns (pentru DroGhys):

Si nici nu mai pui intrebari idioate pe TPU gen : "sunt gravida?" s.a.m.d

| Diurpaneus a răspuns:

Sunt atatea informatii pe net despre masturbare, care vin de la specialisti ce vrei sa afli de la noi niste bieti profani. Sa stii ca si animalele semasturbeaza, deci e ininstinctul nostru sa ne masturbam cand nu avem un partener de sex. Mai e si varianta cealalta, decat o pasarica rapanoasa mai bine o laba sanatoasa.

| Mark2012012 explică:

Toate raspunsurile voastre au fost foarte clare si interesante. Ati adus niste puncte de vedere bine definite.