| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu mă plac fetele? De ce ori de citeori vreau sa fac cunostiinta cu vreo fată din start ma gîndesc ca ma respinge, ceea ce ulterior se si întimplă, cum pot alege un subiect de conversatie cu fata asa incit sa nu mă considere prost sau imatur sau obsedat.Multumesc si astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Draga Cristi, lipsa de incredere in tine duce si la insuccesele tale in relatiile cu fetele. Nimic nu e legat de mica ta dizabilitate, cu toate ca tu te gandesti tot timpul la acest lucru si crezi ca, fetele sunt interesate doar de un baiat tip Adonis, frumos si cu un aer de cuceritor, cred ca te inseli.
O sa-ti dau un exemplu, la Maruta pe PROTV a fost prezentat ieri si se va continua si azi cu un caz special, un barbat, casatorit, cu familie, respectiv 2 baieti superbi care, s-a casatorit dupa ce la varsta de 17 ani a suferit un grav accident de tramvai, prin care si-a pierdut am, bele picioare si bratul stang si totusi, a reusit sa se casatoreasca, sa traiasca in mod normal, ca si oricare om, lucrand, invatand si traind, in mod demn. Emisiunea va contina si azi de la orele 17, 30 si ar fi cazul sa te uiti pentru ca, sigur iti vei da seama ca, sufletul unui om conteaza foarte mult, modul de a concepe viata si modul lui de comportare.
Tu, poti reusi sa aduci in viata ta o fata, care sa te placa pe tine, asa cum esti si care sa simta pentru tine sentimente calde de prietenie ori chiar de iubire, de tine depinde acest lucru.
Trebuie sa iesi in societate, sa poti sa cunosti persoane care ar putea fi interesate de tine, de modul tau de comportare, de ceea ce poti tu sa oferi in cadrul unei relatii si mai ales nu trebuie sa arati disperare, daca reusesti cu o incercare, este bine daca nu, mergi mai departe si cauta o fata care sa fie asemenatoare cu tine, poate putin mai timida ori care sa aiba si ea o nesiguranta in ceea ce o priveste. Sunt convinsa ca vei reusi si ca, in viitorul apropiat o sa ne dai de stire ca, "a rasarit soarele si pe ulita ta".
Un gand bun si multa sanatate, mai multa incredere in tine si mai multa socializare, dragostea nu te poate gasi daca te inchizi in casa si-ti plangi de mila.

16 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Acorda-ti tu mai multa incredere si nu te descuraja din start!
Daca tu nu o faci, nimeni nu iti va da incredere.
Nu trebuie sa fii poet sa cuceresti o fata, trebuie sa fii tu/natural si sincer.
Fa-ti curaj si ai incredere in tine!
O zi buna happy

| RAY a răspuns:

Nu e vorba de conversatie e vorba de fizicul tau,femeile aleg ceea ce au ales mereu bazat pe instinctele primare ale lor,adica femeile cauta un vanator imagineazati vremurile grele ale speciei noastre,frica,groaza eram o specie sensibila asa ca femeile cautau un mascul pe masura puternic, inalt,frumos doar el putea garanta ceva,s-a dovedit ca vocea,transpiratia indica cat de atractiv esti fata de sexul opus,ai impresia ca ai nevoie de carti de seductie? nu,nu ai nevoie noi avem un program in adn numit reproducerea speciei umane e programul intra in actiune cand gasesti parteera potrivita, in ziua de azi sunt multi baieti afemeiati care isi fac prieteni cu fetele asa ceva nu a existat niciodata apoi exista baieti care sunt obsedati,milogi care fac totul pentru vagin, majoritatea barbatilor sunt beta fetele stau cu noi beta pana dau de un alfa, ele spun ca nu le place barbati frumosi, inalti dar realitatea e alta, deci daca tu te dai la una frumoasa slabe sanse sasi descopere aia sufletul tau de ingereas, carcaterul conteaza dar degeaba ai carcater de badboy si arati urat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La inceput trebuie sa pari putin indiferent. Sa nu se prinda din start ca gata, iti place de ea. Si trebuie sa vezi o prietena la inceput nu o viitoare iubita happy

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Degeaba pare asta indiferent daca e urat, numai dati sperante false ca asta nu rezolva nimic, o fata nu te va place ca esti indiferent si daca esti frumos, inalt, bine facut un alfa, pacat ca e anonim

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Nu mai poate omul sa mai zica nimic ca e radarul cu ochii pe mine happy
Sunt si altfel de fete man. Cred happy

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Normal ca mai sunt man, daca nu era cine statea cu barbati care nu arata bine, ar insemna ca majoritatea nu avem iubite, de aia i-am comunicat sa discute cu fete pe masura lui

| OldSoul a răspuns:

Nu ai incredere in tine, si de asta nu ai succes.
Indirect ele te citesc, daca ai incredere in tine iti dau o sansa, daca nu ai incredere in tine, cel mai adesea nu vei avea nici o sansa.
Era o vorba, nu mai stiu exact cum era formulata, dar sper ca vei prinde ideea din urmatorul citat "Crezi ca o poti face, Ai dreptate/Crezi ca nu o poti face, Ai dreptate".
In viata nu trebuie sa te multumesti cu putin, "Mai bine tintesti mai sus si nu reusesti, decat sa tintesti jos si sa reusesti"
PS:Nu-mi mai amintesc exact cum erau acele citate, dar sper ca vei intelege esentialul din ele.

| OoBunnyoO a răspuns:

Sfatul meu ar fi ca atunci cand cunosti o persoana, nu te axa pe ideea ca este fata si ca ti-ai dori-o ca partenera. Ci gandeste-te ca este o persoana pe care vrei sa o cunosti. Iti va lua din emotii.

| JetBlueJet a răspuns:

Poate le este rusine sa recunoasca.Cand ai zis "disperat"... ma gandeam ca o intrebi din primele cuvinte schimbate cu ea :"Ai prieten?" sau "Vrei sa fii cu mine?''.(Pentru ca si pe mine aceste intrebari la momentul nepotrivit m-ar face sa cred ca esti disperat)
Si nu ii poti spune unei fete din primele 2 minute ca iti place de ea.(Pe mine una si "Esti frumoasa" m-ar face sa ma simt ciudat)
De ce te-ai gandi ca te-ar respinge (iti lipseste increderea de sine), pana la urma trebuie sa fii tu, nu sa te schimbi pentru nu mai stiu ce fata.Sunt o gramada de fete (nu cred eu ca din toate chiar nici una nu te simpatizeaza macar).Te dai cumva batut din prima? (nu ma baga in seama, ii dau cu fly.....ma respinge, o las in pace)

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru JetBlueJet):

Nici macar nu am zis disperat, ma i citeste odata, am zis ca ma consideră obsedat

| JetBlueJet a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

In fine... Nu-i asa mare diferenta.

| HardCore7750 a răspuns:

Gandeste pozitiv, nu te mai gandi ca o sa te respinga sau o sa creada nu stiu ce despre tine, spune-i replici, dar fara sa faci pe desteptul, restul vine de la sine!

| Alexutza1712 a răspuns:

Nu ai incredere in tine. Ganteste-te pozitiv, nu negativ. Poate dintre un milion de fete de care iti plac, una te place inapoi si tu nici nu iti dai seama de asta, fiindca spui ca e imposibil.
Nu iti distruge viata cu ganduri negative. Zambeste mai des. Razi. Nergi la un film sa iti lipmezesti mintea, poate chemi vreo fata cu tine.
Fiecare fata are propriile preferinte. Poate vrea sa ai simtul umorului dezvoltat sau sa fii ca un robot nonstop. Orice e posibil.
Daca nu iti vine in minte nimic despre care sa discuti, pregateste-te dinainte.
Viata e frumoasa! Nu uita de asta! Si fericirea ta nu consta intr-o fata fitoasa si siliconata sa stii!winking

| gomgam a răspuns:

Vorbeste numai despre ea, despre subiectele ei preferate.