| pisicutsa a întrebat:

De ce oare apar neînţelegiri între persoane care se iubesc ca nimeni altcineva? fiecare din acestea imi trec cu greu prin suflet, lăsîndu-mi urmă, e dureros... poate fi dragostea veşnică dacă mereu sunt certuri?

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Certuri au toate cuplurile!

De ce apar? Pentru ca vorbim de 2 suflete, 2 vointe, 2 orgolii, 2 visuri care trebuie sa faca mereu compromisuri, cand unul cand altul, astfel incat sa existe un echilibru, un punct de mijloc pentru amandoi!

Dragoste vesnica nu exista decat in basme! Cu cat trece timpul cu atat uitam ca dragostea ne tine in viata!

| Bacemi a răspuns:

Vezi ca persoana aceea are multe calitati si ti-e ciuda ca nu poate fi chiar perfecta. Depinde si ce fel de certuri. Unele frustrari se mai spun partenerului ( chiar e si indicat ). Important este ca dupa niste vorbe mai dure sa intelegi ca ai gresit si sa iti ceri iertare.

| fabiola a răspuns:

Neintelegeri este normal sa apara si unele chiar dor. Dar cel mai mult conteaza modul cum treci peste, cum te ajuta celalalt sa treci peste! Asta inseamna ca desi ganditi diferit, iti intelege sufletul si asta conteaza cel mai mult!

| Dizzydizz a răspuns:

Nu in niciun kz
cel putin nu aici pe pamant

| baru a răspuns:

Doua caractere tari tot timpul se vor certa Cearta nu are nimic cu dragostea Doi oameni capabili daca se cearta nu se cearta pe faptul ca unul este betiv si cealalta c---a, Nu, eI ca si persoana nu se implica Dar si daca nu ar fi asa dragostea nu are limite Cind iubesti pe cineva este normal sa ai certuri ca nu-ti este tot una ce-ti face partenerul sau partenera Si atunci este normal sa apara certuri Binenteles sa nu fie ca la usa cortului Iar cind iubesti pe cineva cu adevarat indiferent ce se intimpla il sau o vei iubi toata viata Odata in viata iubesti pe cineva cu adevarat Sper sa ai noroc Pa

| cossmy a răspuns:

Da... cel putin d la una din parti, dragostea poate fi vesnica orice s'ar intamplawinking

| HBK a răspuns:

Vezi tu, iubirea lasa loc si de ceva mai rau.Nimic nu este bine pus la punct si nimeni nu a spus sa fie totul ca la carte.

| Just a kid a răspuns:

Vesnic nu stiu...sunt in aceeasi sit. da daca sunt certuri nu insmn ca nu este si dragoste. dupa fiecare cearta vine impacarea si asta e cel mai frumos:angryeu cu pr ne certam aproape in fiecare zi. e stresant dar totusi uite ca am trecut peste multe impreuna)

| redrosegirl a răspuns:

Depinde.sunt si eu in aceeasi situatie ca a tasad

| ralph1980 a răspuns:

Daca se iubesc trec peste orce opstacol