| lovke00 a întrebat:

De ce oare in ultima vreme ma tot framanta gandul ca iubitul nu mai tine la mine, chiar daca din intreaga lui atitudine imi demonstreaza contrariul. Mai nou, mereu interpretez in sens negativ orice gest si orice vorba, chiar daca nu am motiv. Am nevoie de un sfat, un ajutor pentru ca tin la el si nu vreau sa imi stric relatia sau sa il alung din viata mea prin atitudinea mea. Cati dintre voi ati trecut prin asa ceva? Cum ati remediat situatia?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

N-am reusit sa remediez situatia. Premonitia s-a adeverit.

| Leerix a răspuns:

Nu mai ai incredere in el si involuntar nu iti dai voie sa te bucuri de vorbele si gesturile lui, desi il iubesti.