| pinky_2290 a întrebat:

De ce pe fetele virgine baietii le tin "de bune" iar pe celelalte "de`o tura"?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu e mereu la fel. Atunci cand se intampla asa inseamna ca baietii au vrut doar sex de la ele dar sunt si baieti care chiar vor o relatie. Cateodata vor ceva diferit si se implica ( superficial, bineinteles ) intr-o relatie mai de durata. De obicei acei baieti care procedeaza asa sunt de tipul aventurier si daca sta cu o fata virgina sta doar pentru partea sexuala. De cele mai multe ori acestia renunta daca vad ca fata inca ezita si prefera alta aventura, rutina de fiecare zi. Sunt insa si baieti care nu fac asa si de aceea fetele trebuie sa stie pe cine au alaturi. Nu e bine sa te umilesti in fata unui aventurier si sa suferi dar pe de alta parte poti rata sansa unei mari iubiri din cauza acestei temeri. Daca esti virgina si esti mai sensibila, e recomandat ca prima relatie si in special primul contact sexual sa fie cu o persoana la fel ca tine, intelegatoare, sincera si comunicativa. Fiecare fata trebuie sa incerce sa aiba si o logica a sentimentelor, sa nu fie oarbe in privinta celui de langa ea. Nu trebuie nici sa analizezi orice defect, dar atunci cand iubitul face o greseala grava, trebuie sa te gandesti bine daca mai vrei sa risti. E bine sa ai pe cineva care sa te sfatuiasca, ai nevoie de un sfat al unei persoane din exterior care gandeste altfel lucrurile, nefiind implicat emotional.

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Regula asta nu se aplica la toti.

| CevaNormal a răspuns:

Ei da nu e chiar asa cum zici tu, ei au in vedere de acele fete care fac panorame mereu, si se port ca niste parasute fitoase, asa e construita viata, daca nu esti virgina cind intilnesti baiatul vietii tale

| nobody_9468 a răspuns:

Nu e obligatorie chestia asta!
Adica daca te referi la "de o tura" = parasute sa stii ca respectivele sa simt foarte bine in pielea lor, fiindca se cred cele mai frumoase si cica vezi Doamne doar la ele se uita baietii, dar va veni un moment in viata lor cand vor regreta, iti dau un exemplu am o prietena are doar 13 ani, si'a ineput viata sexuala la 12 si acum se da la toti baietii, ei se da la eea, le convine si pe la spate vin la mine si zic"bhai frate da asta e satula..." si cu toate astea este si invidioasa, am rezlizat asta cand un baiat incerca sa vada si el ce culoare are sutinenul meulaughing si vine ea"uita'te ma la mine, eu il am rosu" si si'a dat bluza cu totu' la o parte si s-a vazut tot, chiar tot, deci ea oricum e mai frumoasa ca mine, are parte de baieti mai buni si pe deasupra are si bani... din punctul meu de vedere n'ar trebui sa fie invidioasa pe minehappy. La un moment dat am incercat sa'i explic ca nu e bine ceea ce face, dar am vazut ca e o cauza pierduta, si-mi pare rau de ea ac s-a stricat asa repede de la 12 ani!

Depinde si de virginehee hee, ok e virgina dar adica a luat'o prin toate orificile?laughing. De obicei o fata este de admirat cand e virgina la aproximativ 18 ani, acea fata va fi cu adevarat pretuita daca stie sa se faca!

Bafta.

| VodkaCoca a răspuns:

Stai tu linistita, ca alea virgina odata dezvirginate vor sa incerce si alt cuc sa vada cum elaughing cel putin asa am vazut fetele in ziua de aziwinking

| LuS[z] a răspuns:

Pentru ca sunt constienti ca cele virgine sunt cuminti si sunt tipul viitoare sotie iar celelalte isi traiesc viata iar baietii profita de chestia asta

| demon a răspuns:

Fetele virgine isi aleg si baieti mai intelegatori daca nu erau intelegatori nu mai erau virgine nu?

| zuzi a răspuns:

Pentru ca asta tine de orgoliul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca cele virgine sunt bune