| bebitza a întrebat:

De ce prietenul meu se comporta rece cu mine desi mi-a dovedit ca ma iubeste

mai ales cand sunt de fata mai multe persoana e foarte indiferent(el e o persoana mai rece din fire,nu e timid)

de fiecare data cand il intreb de ce e asa de indiferent se enerveaza,imi zice : "iar incepi?"

alataieri a facut o gluma de prost gust iar eu m-am suparat pe el...am inceput sa plang... a stat langa mine cateva minute,a fumat o tigara,m-am intrebat de ce ma comport iar ca un copil...si pe urma a plecat si m-am lasat plangand...l-am strigat sa se intoarca sa vorbim insa a plecat nepasator...seara am vorbit cu el si se comporta ca si cum el nu a gresit cu nimic,a sups ca eu am fost aia care a facut "figuri" si ca orice ii ziceam nu se intorcea...cand a plecat i-am scris un sms "daca nu te intorci imi dovedesti ca nu iti pasa de mine"...in schimb imi apune ca ma iubeste...
ma deranjeaza ca e asa de indiferent...desi stiu ca asa e firea lui si stiu ca totusi ma iubeste
daca ati citit pana la capat va multumesc mult si vreau un sfat..poate ati fost si voi intr-o situatie asemanatoare...
eu tineam la el insa dupa faza de alaltaieri am un chef sa ma razbun pe el...

Răspuns Câştigător
| machupicchu a răspuns:

Cu parere de rau... dar prietenul tau nu te iubeste absolut deloc...
Comportamentul sau, descris de tine, denota o apropiere a lui fata de tine din interes... faceti sex? il sustii financiar?
Personal, nu l-as suporta nici un minut, pentru ca face parte dintre cei care se cred smecheri si care au impresia ca fetele sunt f.credule(naive), intr-un cuvant "proaste"... ei, destepti fiind, trebuind sa profite permanent de ele pecuniar, sentimental, etc.
Spune-i sa "faca pasi"...si cauta-ti un prieten sincer, bun, intelegator, caruia sa nu-i fie rusine de a arata public(prietenilor) iubirea sa fata de tine, care sa se mandreasca cu faptul ca este prietenul tau, etc...deci. exact opusul acestui "smecheras de 2 lei vechi"al carui comportament spune : "vedeti ce destept si mare sunt. iata, cat de mult ma cauta fetele, iar eu, iata, nici nu le bag in seama si tot ma iubesc, chiar si plang... dar mie nu-mi pasa... sunt smecher.mascul feroce...(ce narcisism prostesc si cat de prost poate fi, nu sufera comparatie, dar, momentan, incurabil) Succes...

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Misterious a răspuns:

Offfff. interesant ar fi de cat timp sunteti impreuna... da baietilor nu le place sa fie cicaliti cu "mamosenia" daca pot sa zic asa ...sau sunt si cei care sunt extrem de mamosi dar nu ne plac noua ...baietii sunt "rai" ei trebuie sa fie rai si daca nu sunt... daca sunteti de mult timp impreuna nu-i prea gasesc scuze la ce a facut.razbunarea nu e solutie...pentru asa ceva nu trebuie sa te razbuni...pentru ca roata se intoarce. Daca aveti 2-3 luni eu zic sa-i spui ca s-a terminat in caz ca nu vrei sa suferi peste ceva vreme mai rau, si poate tu l-ai invatat ca daca el pleaca tot tu te intorci la el.si asa el zice lasa ca tot ea vine inapoi chiar de plange.Ai grija mare .si.Multa Bafta

| machupicchu a răspuns:

Am recitit cele scrise de tine, am vazut fotografia personala(cred ca esti tu)... si iti pot spune ca nu faci parte din fetele multumite, fericite, intelese... de catre persoanele inconjuratoare... caracterizandu-te o sensibilitate deosebita... nu te caracterizeaza o abilitate intentionala, in a determina partenerul sa te iubeasca neconditionat...
Pentru a-ti gasi un partener corespunzator caracterului(firii) tau, ar trebui sa ocolesti astfel de baieti.
Asa cum ti-am mai scris, cauta si gaseste-ti un baiat care sa te iubeasca mult, pentru ca numai cei care iubesc cu adevarat(nu numai declarativ- vorba zboara, faptele se vad si se simt) pot fi numiti si tratati ca prieteni. Succes... si fii constienta de faptul ca parerea mamei, are intotdeauna un "sambure" de adevar, pe care ar trebui sa-l cauti si sa-l gasesti in timp util, nu sa suferi mai tarziu... nimic nu merita sa suferi... viata este scurta si mai ales tineretea, cu tot ceea ce inseamna ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu trebu sa te injosesti in fata unui baiat el primul va ajunge sa-ti ceara scuze da tu fate ca nici nuli vezi nu arata ca suferi din cauza lui in viata multe se intimpla tu dupa el vei avea multi baieti iti dau un sfat nu te razbuna lasa de la tine el va vedea ce fata a pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu exact ce e cu prietenul tau. dar ceva nu e bine.fi mai mult cu ochii pe el. poate a gasit pe alta.winkingioana_raluk08 id meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decizia iti apartine, u decizi ce vrei sa faci pe viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna linutza si eu am aceeasi problema cu prietenul meu am discutat cu el de foarte multe ori ca ma deranjeaza indiferenta lui, a zis ca asa este cu ori ce persoana nu se manifesta si asta ma face sa devin foarte rece cu el daca vezi ca nu este de tine cauta-ti alt baiat care stie sa te respecte si care te iubeste cu adevarat nu numai vorbe esti tanara si ai dreptul sa fii fericita mult noroc iti doresc pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmmm aceiasi situatie si la mine ma termina tacerea asta indiferenta am impresia ca are cwa sa-mi spuna e cewa cu elthinking"dc nu vb dar imi spune ca ma iubeste si nu se intampla nimiccrying((mi se pare cica:-s