| anonim_4396 a întrebat:

De ce raman unele femei virgine pe tot parcursul vietii?
Credeti ca poate sunt timide si de asta?

122 răspunsuri:
| theforceofgood a răspuns:

Poate fi și problema religiei, îndoctrinării sau al educației drastice etc., dar mai poti și cauze care nu țin de atitudinea acelei femei um ar fi probleme de le pot avea oamenii, care pot fi foarte diverse de la a suferi de o anumită prolemă sau boală până la probleme de familie, părinți bolnavi, frați-surori bolnave. Sau chiar faptul că natura nu a înzestrat-o cu frumusețe, și aceasta are pretenții mari la bărbați cu care este incompatibilă, asteptându-l pe făt frumos până în adânci-bătrâneți.

| Anonim0204 a răspuns:

Nu, depinde de fiecare femeie/barbat, daca nu vrei sa o faci nu o faci si.

| Perfekt a răspuns:

Poate isi doresc sa ramana virgine pana la sfarsitul vietii ca sa fie un exemplu de urmat pentru copii sai laughing)))))

| pinkyypromise a răspuns:

Nu. Oamenii timizi sunt foarte deschisi cu cei apropiati. Poate au o dereglare si nu sunt atrase de chestia asta. Se numeste asexualitate.

| Acras a răspuns:

De obicei cele virgine toata viata sunt urate si nimeni le freaca...nici soldaletul nu iese la atac cand vede una de te face sa iti doresti orb sa devii brusc

| Diance a răspuns:

Poate sunt timide, poate din probleme medicale, nu stiu

| Wargasm a răspuns:

Pentru că se abțin să facă sex din diverse motive cum ar fi: religia, convingerile personale, etc. Puțin probabil ca timiditatea să facă parte din listă.

| MasterDisk a răspuns:

Sunt urate si grase in cele mai multe cazuri

Răspuns utilizator avertizat
| alexhadarean a răspuns:

Nu stiu la ce te referi tu virgine, poate nu se rupe himenul pentru ca a fost tipul mai sensibil sau a avut foar un barbat, dar tot dezvirginare se numeste indiferent daca se rupe himenul sau nu, odata ce esti penetrata in vagin esti dezvirginata

| Paul_Ciobanu_1996 a răspuns:

Chiar nu le inteleg pe alea care zic ca sunt virgine sau nu le plac baietii, dar poarta marea XXL.
Faceti sport, mancati ce cand, si cum trebuie si mai bagati si voi baietii in seama (subiecte generale, nu propuneri si dirty talking), ca nu omoara nimeni.
Iar dacz ar fi sa respectam religia, aproape toti baietii ar face primul sex doar dupa casatorie, cu fimoza, si dureri ingrozitoare.
Iar in ziua de azi, nu prea esti pregatit pentru casatorie si copii sub 30 de ani, pentru ca ai nevoie de un teren, o casa, si cel mai greu, un job stabil.

| Justrememberwho a răspuns:

Eu cred ca mai mint unele din ele, asa cum le mai pacalesc si eu cate o data si chiar tine laughing

| Mada606 a răspuns:

Vor să-și păstreze "puritatea"

| Jewlie a răspuns:

Depinde ce intelegi prin 'virgina'.
Daca te referi la faptul ca femeia nu a avut niciodata contact sexual cu penetrare, acest lucru se poate intampla din mai multe motive:
-este dorinta sa proprie sa nu intretina relatii sexuale cu barbati sau are o 'meserie' care ii impune asta (momentan imi vin in minte doar calugaritele)
-au asteptat barbatul potrivit cu care sa isi inceapa viata sexuala, dar acesta nu a aparut niciodata, iar apoi si-au acceptat pur si simplu 'conditia'
-poate sunt timide
Sper ca raspunsul meu te-a ajutat.

| Cîrștioabă a răspuns:

Salut @Anonim, fiecare femeie își începe viața sexuașă când voiește. Nu prea pare un interes public acest lucru.

| happyANDsad a răspuns:

Sunt multe motive

| ElenaMariajnk1441 a răspuns:

Am cunoscut femei care au ramas virgine toata viata pentru ca aveau himenul elastic, dar si femei care pur si simplu nu au vrut sa faca sex. Au vrut sa ramana pure, dupa cum zic ele

| Andrei122001 a răspuns:

Pentru ca nu se mai f

| 123456789010 a răspuns:

Unele sunt timide, iar unele poate nu își doresc asta. Sunt cupluri cărora le este frica sa o faca

Răspuns utilizator avertizat
| DJDwarf a răspuns:

Il asteapta pe Iisus

| Matei0123 a răspuns:

E din cauza profesorilor de religie dati dracului (te-ai prins? :-)) care ne invata ca daca faci dragoste o sa ajungi in iad de parca ele nu au facut asta

| SuntTrisSta a răspuns:

Cred ca nu si-au gasit omul potrivit

| Cazacenco_Nicoleta_2001 a răspuns:

Aceasta este decizia lor. De ce să nu le respectăm deciziile? Sigur eu nu aș fi rămas virgină toată viața, unde mai sunt plăcerile?

| Divinitatea a răspuns:

Buna, consider ca unele femei sunt complexate de corpul lor gen sunt "grase, prea slabe, au vergeturi, semne, vanatai" etc dar mai sunt si complexate mentale gen "mi-e rusine, poate ma face ala curva, nu vreau sa ma vorbeasca lumea" detalii, sper ca am ajutat.

| mariusteleorman a răspuns:

Nu m.au intalnit pe mine!

| ione1911 a răspuns:

Poate femeia are un respect de sine foarte mare; si probabil a așteptat pe cineva care chiar sa ii merite virginitatea.

| Cristi968 a răspuns:

Vor sa moara,, curate"