| Nupotsazbor a întrebat:

De ce suferă cel ce iubește și cel iubit își bate joc? De un an de zile mă frământ și mă gândesc la o posibilă relație cu băiatul pe care îl idealizez și îl iubesc din tot sufletul meu. M-a pus să-l aștept să termine cu BAC-ul, am făcut asta, dar între timp el stătea cu alta, care se pare că a fost greșeală din ce spune el acum. Azi trebuia să ieșim și apoi nu mi-a mai răspuns nici la apeluri, nici la mesaje, după care l-am scos de la prieteni și i-am dat block pe whatsapp. Mi-a dat mesaj în seara asta și m-a întrebat dacă i-am dat block, apoi mi-a spus că avea treabă și că să ies puțin afară, că ar vrea să facă ceva, nu să zică.I-am spus că nu ies și mi-a urat o seară bună. E vizibil că își bate joc de sentimentele mele, știe bine ce simt pentru el și îmi promite chestii, mă face să visez și apoi ÎMI DĂ CÂTE O PALMĂ să revin cu picioarele pe pământ. De ce-mi face asta? Chiar nu e un băiat rău și miștocar sad. Nu trece minut să nu mă gândesc la el. Vreau să-l uit, dar totul îmi aduce aminte de el.

17 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

De ce suferă cel ce iubește și cel iubit își bate joc? De prost, de aia!

Ce ti-i asa greu sa gasesti pe altul?
Daca esti un om prost si iti place sa fi batjocorit, nu am ce-ti face.

| Astaeparereamea a răspuns:

Suntem oameni si suntem dieriti intre noi din orice punct de vedere, tu crezi despre persoana respectiva ca nu este rea, dar ce-ai zice ca maine iti declara ca tu esti marea lui iubire si ca fara tine nu poate dar fara sex el nu poate rexzista, intelegi ce vreau sa zic?

| RAY a răspuns:

Ceva simte pentru tine,nu cred ca isi bate joc de tine,doar ca nu stie ce vrea sau crede ca tu vrei relatie si omul nu vrea asta, cine stie ce are in minte,vorbeste cu el dar fata in fata, poate vrea doar sex, poate a fost dezamagit in trecut, poate te vede ca pe mamica lui si se descarca emotional ca apoi sexual sa fuga la altele ca suntem oamenii, nu fi disperata, vorbeste mai mult cu el

| neutrino a răspuns:

Baiat rau nu e, dar nici nu are fluturasi pentru tine, ceea ce nu-i vina lui.

| Emilian65 a răspuns:

Uita-l, pentru ca este un mincinos.

| syd2 a răspuns:

Buna
Poti sa te linistesti, eu cred ca ar trebui sa-i mai ceri odata o intalnire si sa discutati linistit totul, insa daca nici de data asta nu vine din motivele lui "cosmice" atunci il poti considera un deseu. Stiu prin ce treci, te ganesti numai la el, am trecut si eu prin asta chiar acum cateva zile din cauza unei "dive", dar nu conteaza, ca sa uiti de el trebuie doar sa-ti ocupi ziua cu alte chestii de exemplu munca multa, distractii etc, si sa nu te lasi condusa de sentimente, trebuie sa fii rece si sa gandesti toate miscarile tale cu mintea, si sa le chibzuiesti bine.
O dimineata frumoasa sa ai si tine minte totul va fi bine. Sper ca ti-am fost de folos. Cu drag Infante Defunte.

| Nupotsazbor explică (pentru syd2):

Inima mea il vrea cu toata puterea, dar chiar nu merita lacrimile mele, sunt constienta de lucrul asta. De ce imi face rau? De ce imi spune ca vom fi impreuna si ma da peste cap, iar apoi uita tot? Stie ca asa nu o sa-l uit. Si mai si pleaca la facultate la toamna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu e un baiat rau si mistocar", ti-l meriti si tu. Doamne ce fete mai exista. Nu te mai plange atat, stai in limba dupa el mintindu-te ca vrei sa-l uiti si alte tampenii. Nu mai raspunde, nu-i mai permite nimic sa faca cu tine si pune odata punct. Demnitatea ta e la pamant. Trezeste-te si actioneaza nu sta dupa toti idiotii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce oameni rai pe aici laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am fost eu. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profita cat va fi plecat in toamna si gaseste-ti altul, probabil va face si el la fel, in timp ce pe tine te are acolo undeva asigurata. Tu trebuie sa ii dai de inteles ca te-ai saturat si nu mai vrei sa continui asa. Fa un efort si fii indiferenta, sa vezi ca te cauta el atunci. Oricum cred ca nu te merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca-i permiti

| Xpressurself a răspuns:

Asta nu apucasem sa citesc, iti spuneam sa il lasi sa astepte insa daca simti ca este o asteptare pasiva din partea lui in care el este tot timpul ocupat si mai da tarcoale din cand in cand atunci nu-i bine. inseamna ca mai are si alte "afaceri" si stie sa te puna pe jar. in acest caz el va fi indiferent si nu va conta ca trebuie sa astepte, se va scuza de multe ori ca are treaba sau ceva de genu si isi va face facutele si cu altele pana cedezi tu.
daca simti ca nu e bine atunci uita-l si
vezi-ti tu de ale tale. ai un bac de dat la anul, asta este important pentru tine. gandeste-te ca ai vreme dupa aia timp de vreo 30-40 de ani sa faci sex cat poti tu duce.
in concluzie la tot ce ai scris, in situatia in care nu simti armonie si liniste in relatia cu acest baiat, daca nu simtu ca te sustine si te implineste ba mai degraba te agita si iti scade focalizarea pe scopurile tale principale in viata pune capat urgent relatiei si uita-l.
in maxim 2 saptamini nu te vei mai gandi la el. poti sa iesi in oras cu colegi de varsta ta si sa va distrati.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Off,cam in aceiasi situatie sunt si eu, imi da sperante si dupa isi arata adevarata fata.sincer daca tine la tine te va cauta, nu ar trebui sa-l mai cauti pentru ca poate o sa-si bata joc de tine iar... uita-l, stiu ca-i greu, dar ar fi frumos de ziua lui sa-i dai un mesajhappyd'ala in care sa-i zici tothappy, oricum roata se intoarce

| Vampir007 a răspuns:

Sentimentele nu sunt reciproce cel mai bine e sa iti gasesti alt iubit, laaa pe altcineva sa intre im viata ta si atunci il vei uita!

| Nupotsazbor explică (pentru Vampir007):

De ce mi-ar mai spune atâtea lucruri dacă nu ar simți ceva? Ce rezolvă dacă mă amăgește la nesfârșit? Îmi spune că acum putem fi împreună și atâtea cuvinte frumoase ca să ce? Ca să mă facă să sufăr. nu mă merită, dar nu pot să-l las. Mi-e prea greu sad

| sofisis a răspuns (pentru Nupotsazbor):

Atunci accepta ca asa e el si asa te trateaza si gata.Nu te mai plange, daca spui ca nu poti sa-l lasi. Nu?
Alta varianta oricum nu ai. Ori pui piciorul in prag si ce-o fi o fi, ori stai asa si accepti si eventual ii si multumesti pentru toata lipsa de respect si pentru toata batjocura.