Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2800199intrebari
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Noi
SATI 345.302AFISARI
184.206VIZITE
162.406V. UNICI
1 Decembrie 2009
laryssa93 intreaba:

De ce toata lumea vrea sa ne desparta? Toti sunt impotriva noastra?

Astazi cand am intrat pe mess 3 prietene din Romania au intrebare daca mai sunt cu X si au mai zis ca au auzit ca ne-am despartit sau ca ne-am certat si ca lau vzt cu una.

De ce sunt toti impotriva noastra? Si cand am fost in Romania tot asa au facut!

Sincer va spun am crezut ca in Belgia e oribil dar asa cum sunt belgieni mi-au fost aproape la bine si rau.in schimb romanii m-ar ingropa de vie!

Ce sa fac? sa am incredere in el? el zice ca maine ii omoara pe toti! si mi-a jurat ca nu o sa ne desparta nimeni niciodata!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    1 Decembrie 2009 21:38
    daii a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat, nu lasati lumea sa va desparta! Luptati pentru iubirea voastra.Si eu am avut o situatie asemanatoare si toti incercau sa ne desparta...inventau numai povesti, comentau tot timpul, ne bagau numai strambe.Atat "prietenii" mei cat si "prietenii" lui. Dar pana la urma, noi2 am luptat si am invins.Atata timp cat sunteti amandoi, sansele lumii de a va desparti scad radical! Nu va dati batuti si nu lasati teama sa va opreasca din jocul asta poate mult prea dur si greu pentru voi. Vorba aia, daca nu lupti nu castigi! Numai bine!

by daiiwinking

• 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 1 Decembrie 2009 11:56
    monyk a răspuns:
    Buna, oamenii sunt rai si invidiosi, mereu se baga in relatiile altora, dar nu merita atentia ta.Am patit si eu asa, multi se bagau in relatia mea, dar nu am bagat de seama, invidia e mare, daca vede ca va iubiti si ca sunteti fericiti, se baga peste voi ca sa strice relatia dar nu te lasa, lupta pentru relatie si si pentru iubirea dintre voi, nu lasa ca lumea rea sa strice povestea voastra de iubire, intrigi au fost sunt si vor fi mereu, dar lasa-i deoparte, ai incredere in iubitul tau si nu lasa ca cei din jur sa va induca in eroare!
  • 1 Decembrie 2009 11:53
    Bacemi a răspuns:
    Rautatea vine mereu de la cei care regreta fericirea celorlalti. Fii fericita ca el iti demonstreaza ca tine la tine si ca va lupta pentru voi. Am observat si eu ca de multe ori in cateva zile iti faci prieteni buni in strainatate cum n-ai avut o viata intreaga in tara. Este o realitate trista. Voi luptati pentru iubirea voastra orice ar fi.
  • 1 Decembrie 2009 12:11
    antonia09 a răspuns:
    Buna,
    Tu esti cea care trebuie sa fii bucuroasa ca ai langa tine un astfel de barbat.
    Cei care vor sa puna bete in roate cum se spune o fac doarece sunt invidiosi pe fericirea voastra. Nu ar trebui sa dai crezare la ceea ce spune lumea.
    Eu sunt in Germania si sunt fericita alaturi de sotul si fiica mea, in tara au fost destui care vroiau sa ma desparta de sot, dar a contat pana la urma ceea ce simtim unul pentru celalalt.
    Cu bine,
  • 1 Decembrie 2009 14:12
    Raspuns anonim:
    Bună. Nu mai lua în seamă lumea, doar ştii cât de rea, de parşivă, şi de mincinoasă poate să fie. Dacă îl iubeşti, şi e clar că te iubeşte doar asta conteză. Nu lăsaţi să intervină nimeni între voi. Ţine de voi să fiţi alături unul de altul, la bine şi la rău, pentru că mereu va interveni ceva, o groapă, un suiş care vă va testa iubirea. Dacă tu simţi că te iubeşte cu adevărat, fă-te oarbă poveştilor prietenelor tale de adormit copiii. Dacă ţi-ar vrea cu adevărat prietene nu s-ar comporta cu atâta invidie. Rămâi acolo, găseşte persoane care să ţină la tine şi să te înţelegă cu adevărat dacă în România nu ai reuşit.
    Mult succes şi zi de zi să ai o zi bună happy
  • 19 Ianuarie 2010 15:24
    Raspuns anonim:
    Si eu trec prin asta crede-ma si este destul de greu acum au mai intervenit si parinti nu numai ai mei cat si ai lui dar am sa lupt pentru el pentru ca merita
  • 4 Martie 2010 23:35
    Raspuns anonim:
    Nu mai asculta ce vorbeste toata lumea... daca il iubesti trebuie sa ai incredere in elwinking
  • 6 Martie 2010 19:19
    Raspuns anonim:
    Ascultati inima nu asculta de nimeni...
  • 25 Aprilie 2010 15:54
    Raspuns anonim:
    Pai si eu sunt in aceeasi situatie dar voi lupta pentru relatia mea parintii mei nu sunt de acord si toti prietenii mei vor sa ma desparta de el dar noi avem incredere unul in celalalt si sper ca nu se va intampla sa ne despartim oricum succes si sa ai grija cu cine vorbesti sau ce faci pentru ca raul te pandeste la fiecare colt unde mergi succes! pup