| BabyGirl06 a întrebat:

De ce un baiat (la care tin foarte mult) care zicea acum o luna ca nu ma place, ieri incerca sa ma faca geloasa? (era cu o colega, radeau, o lua de mana etc. apoi se uita la mine si zambea, se vedea foarte bine ca se bucura ca sunt geloasa) Ce as putea sa fac in situatia asta?sad

2 răspunsuri:
| amdafa a răspuns:

Baiatul asta e cam nesimtit! nu trebuia sa ii arati ca esti geloasa. concluzia e urmatoarea:ori vrea sa te faca sa suferi pentru ca a inceput sa tina la tine, ori vrea sa iti arate ca nu ii pasa deloc de tine, si vrea sa il lasi in pace, sau pur si simplu ii place de fata aia. sfatul meu e sa nu iti mai bati capul cu el, nu ii mai oferi atentie (pentru ca el exact asta vrea), si nu te mai baga in seama cu el, daca ii sufli in fluier pentru el esti exact o gasculita de care nu ii pasa absolut deloc. daca il tratezi cu indiferenta poate se va da el la tn.si incearca si tu sa filtrezi cu alt cineva, mai ales cand e el de fata! lasa timpul sa isi faca datoria!smug

| bogdy35 a răspuns:

Cred ca incearca sa vada ce simti pentru. el incearca sa vorbesti cu el si vezi daca te mai place.